Pociąg relacji Warszawa-Zakopane utknął w polu. Błyskawiczna akcja. Pomogli strażacy

2021-01-16 11:48 Rafał Strzelec

Dramatyczne chwile pod Włoszczową. Pociąg relacji IC relacji Warszawa Wschodnia - Zakopane utknął na torach! Jak udało nam się ustalić doszło do nieoczekiwanej awarii! Pasażerowie musieli czekać w szczerym polu na pomoc. Na szczęście w sukurs przyszli im strażacy z okolicy.

Pociąg relacji Warszawa-Zakopane utknął w polu! Pilna akcja strażaków

Do zdarzenia doszło 16 stycznia rano w okolicach miejscowości Secemin w powiecie włoszczowskim (woj. świętokrzyskie). Jak poinformowali nas czytelnicy pociąg IC relacji Warszawa Wschodnia-Zakopane nagle zatrzymał się w szczerym polu. Pasażerowie jadący w środku poczuli dym. Na miejsce skierowano strażaków. Najprawdopodobniej doszło do niespodziewanej awarii - uszkodzenia łożyska.

Czytaj również: Przechodziła przez torowisko. Nagle UDERZYŁ w nią pociąg! Tragedia w Będzinie

Jak udało nam się ustalić, strażacy przeprowadzili szybką i bardzo sprawną akcję na miejscu. Podstawiono drugi pociąg dla pasażerów. Strażacy pomagali przenosić bagaże. Akcja ewakuowania pasażerów trwała niecałą godzinę. Otrzymali oni od PKP ciepłe napoje. Informacje o prowadzonej akcji potwierdza bryg. Tomasz Szymański, rzecznik włoszczowskiej straży pożarnej. - Rzeczywiście około godz. 9.04 otrzymaliśmy informację u uszkodzonym pociągu. Znajdowało się w nim 95 osób. Na szczęście po dojeździe okazało się, że był podstawiony drugi pociąg. Nasze działania polegały na pomocy przy przenoszeniu pasażerów z jednego pociągu do drugiego. Działania zakończono około godz. 11.30. Podróżni odjechali rezerwowym pociągiem w stronę Krakowa - mówi  nam Szymański.

W działaniach brały udział trzy zastępy PSP i cztery zastępy OSP, łącznie w sile 27 strażaków. Na szczęście nie trzeba było nikomu udzielać pomocy medycznej.

Smutny grób Dawida Kosteckiego