13-letnia Patrycja miała wielkie plany i marzenia. Rodzice: "Zamiast urodzin, będzie pogrzeb..."

2021-01-16 6:30 bw
13-letnia Patrycja miała wielkie plany i marzenia. Rodzice: Zamiast urodzin, będzie pogrzeb...
Autor: Kasia Zaremba / SE 13-letnia Patrycja miała wielkie plany i marzenia. Rodzice: "Zamiast urodzin, będzie pogrzeb..."

13-letnia Patrycja P. z Bytomia miała przed sobą całe życie, wielkie plany i marzenia. Świetnie spisywała się w szkole, była lubiana przez kolegów i koleżanki. Niestety, życie zostało jej odebrane zbyt szybko. W nadchodzącym tygodniu miała skończyć 14 lat. "Zamiast urodzin, będzie pogrzeb...", mówią rodzice zamordowanej w Piekarach Śląskich nastolatki.

Zabójstwo w Piekarach Śląskich. "Zamiast urodzin, będzie pogrzeb..."

Rodzice 13-letniej Patrycji P. z Bytomia są zdruzgotani. Śmierć ich córki była ogromnym ciosem. Dziewczyna w nadchodzącym tygodniu miała skończyć 14 lat. "Zamiast urodzin, będzie pogrzeb...", mówi Marzena i Grzegorz P., zrozpaczeni i we łzach. "Ciągle jestem na lekach uspokajających", przyznaje pani Marzena przed dziennikarzami. Ich córka zginęła prawdopodobnie z rąk chłopaka. Do zabójstwa przyznał się bowiem 15-letni Kacper S., przyjaciel rodziny. "Jeździł z nami na wakacje, różne wypady. Nawet z mężem na ryby!", mówi pani Marzena. "Pomagał nam jej szukać, a wcześniej zabił mi córkę", dodaje pan Grzegorz, wyraźnie wstrząśnięty. Patrycja miała przed sobą całe życie, wielkie plany i marzenia. Świetnie radziła sobie w szkole, była lubiana przez kolegów i koleżanki, o czym świadczy chociażby ogromna frekwencja na marszu przeciw przemocy, który odbył się w piątek (15 stycznia) po tragicznej śmierci 13-latki. 

Zabójstwo w Piekarach Śląskich. 15-latek zabił z premedytacją?

Rodzice Patrycji uważają, że Kacper S. zabił ich córkę z premedytacją. "Inaczej nie zabrałby jej w takie ustronne miejsce", wskazywali w rozmowie z dziennikarzami. "Ja ciągle chcę szukać swojej córki. Wierzę, że się odnajdzie", mówiła zapłakana pani Marzena. Łez nie mógł też powstrzymać pan Grzegorz, ojciec Patrycji. "Będę walczył o to, by on odpowiadał jak osoba dorosła", podkreślał ojciec 13-latki. To jego odpowiedź na doniesienia, że Kacper S. prawdopodobnie nie trafi do więzienia za zabójstwo, a to dlatego, że dopuścił się morderstwa dzień przed swoimi 15. urodzinami, więc grozi mu najwyżej zakład poprawczy. O tym wszystkim zdecyduje jeszcze sąd. Sekcja zwłok potwierdziła już, że Patrycja była w ciąży. "To jak podwójne zabójstwo", mówił wówczas pan Grzegorz. Jeszcze nieznana jest data pogrzebu.

Zabójstwo w Piekarach Śląskich. 

Przypomnijmy, że 13-letnia Patrycja zaginęła, a ostatni raz widziana była we wtorek (12 stycznia) na ulicy Bytomskiej w Piekarach Śląskich. Szukali jej policjanci, lecz niestety, wkrótce dokonali makabrycznego odkrycia. W środę (13 stycznia), tuż przed godz. 15:00, na terenie niezabudowanym w Piekarach Śląskich funkcjonariusze znaleźli przykryte kartonem zwłoki Patrycji, z ranami kłutymi szyi i klatki piersiowej.- Miejsce, w którym ujawniono zwłoki wskazał kolega 13-latki, Kacper S. (lat 15), który w dniu wczorajszym przebywał w tej okolicy z dziewczynką. Oświadczył, że doszło tam do awantury z mężczyzną, podczas której chłopiec miał oddalić się, pozostawiając ją. Czynności z udziałem prokuratora w toku - nieoficjalnie dowiedział się wówczas "Super Express". Nieoficjalne ustalenia mrożą krew w żyłach. Późniejsza wersja wydarzeń, jaką podał nastolatek przedstawia się koszmarnie. Okazuje się, że 13-latka była prawdopodobnie w ciąży. Jak przyznał... to on miał zabić. - 15-letni Kacper S. przyznał, ze dokonał zabójstwa 13-latki, z uwagi na to, że była z nim w ciąży - dowiedzieliśmy się ze źródła znającego sprawę.

Patrycja została zamordowana. Wkrótce obchodziłaby swoje urodziny
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE