Jarosław Kaczyński w ROCZNICĘ śmierci matki! "Zło ATAKUJE". 8. rocznica śmierci Jadwigi Kaczyńskiej [ZDJĘCIA]

2021-01-16 19:48 mgorecki PAP
Jarosław Kaczyński w Starachowicach! 8. rocznica śmierci jego matki
Autor: Prawo i Sprawiedliwość/Facebook

Jarosław Kaczyński w sobotę (16 stycznia) wziął udział w mszy św. w Starachowicach, miejscowości rodzinnej swojej matki, która zmarła w 2013 roku. W niedzielę 17 stycznia przypada kolejna rocznica. Nie zabrakło przemowy Kaczyńskiego, a w niej... fragmentów o "atakującym źle". Czym, lub kim jest owo "zło"?

Jarosław Kaczyński w Strachowicach. W niedzielę rocznica śmierci jego matki

Przedstawiciele partii wzięli udział w mszy św. w kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach razem z prezesem. Jarosław Kaczyński udał się do świątyni w sobotni wieczór. Msza była odprawiana w intencji zmarłej w 2013 roku Jadwigi Kaczyńskiej - matki prezesa PiS.

Prezes PiS: "Zło atakuje"

W trakcie mszy prezes PiS wygłosił przemowę. Nawiązywał m.in. do tego, że przed świątynią, gdzie odbywa się msza, jest panteon tych, którzy zasłużyli się miastu.

- Ta postawa, to odrzucenie zła było niezmierne ważne - powiedział. - Mówię o tym nieprzypadkowo, bo i dzisiaj odrzucenie zła jest czymś niezwykle istotnym, bo to zła atakuje - atakuje nasz kraj, naszą ojczyznę, nasz naród, atakuje instytucję, która jest w centrum naszej tożsamości - atakuje Kościół, Kościół katolicki - podkreślał.

Polityk powiedział też, że pierwszy raz przemawia wewnątrz, zamiast na zewnątrz kościoła, dlatego, że przed kościołem stoją ludzie, którzy służą "najgorszej sprawie, służą sprawie niszczenia Kościoła, niszczenia naszego narodu".

Kto był przed kościołem? Pojawiła się tam grupa kobiet, które trzymały transparenty i megafony, krzycząc "Twoja wina!". Wcześniej tego dnia Ogólnopolski Strajk Kobiet zapraszał na "powitanie" Jarosława Kaczyńskiego w Starachowicach.

Przypomnijmy, że Jadwiga Kaczyńska zmarła po ciężkiej chorobie 17 stycznia 2013 r. w Warszawie. Matka prezesa PiS pochodziła ze Starachowic (woj. świętokrzyskie). 23 stycznia 2013 po mszy żałobnej w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie została pochowana w rodzinnym grobowcu na cmentarzu Powązkowskim.

W przeddzień pierwszej rocznicy śmierci Jadwigi Kaczyńskiej, 16 stycznia 2014 r. w Panteonie Pamięci Narodu Polskiego na placu przed kościołem Wszystkich Świętych w Starachowicach została odsłonięta tablica jej poświęcona z inskrypcją: "Jadwidze Kaczyńskiej z wdzięczności za dar życia Prezydenta i Premiera RP – w I rocznicę śmierci Mieszkańcy Starachowic". W 2016 r. jej imieniem nazwano jedną z ulic w Starachowicach.

Górale ZROZPACZENI w Zakopanem: Zarobiłem 20 zł! Zwijam interes!