Prezydent Bogdan Wenta chory? GINEKOLOG USPOKAJA: "Nic nie zauważam!" [AUDIO]

2019-11-07 14:46 ToM
Bogdan Wenta
Autor: UM Kielce Bogdan Wenta

Ani chwili spokoju nie ma w ostatnich dniach Bogdan Wenta. Najpierw CBA zainteresowało się oświadczeniem majątkowym jego zastępcy, potem pojawiły się pogłoski o rezygnacji prezydenta, a ostatnio kielczanie zastanawiają się nad jego stanem zdrowia. Niektóre doniesienia mówiły o chorobie, pojawiły się plotki, jakoby prezydent miał cierpieć na depresję. Te zostały zdementowane w humorystyczny sposób przez znanego lekarza, a zarazem samorządowca i współpracownika prezydenta, Grzegorza Świercza.

Chociaż Grzegorz Świercz jest ginekologiem, z pełnym przekonaniem, ale i sporą dozą humoru twierdzi, że Bogdanowi Wencie nic nie dolega.

- Znam jego odpowiedzialność, wiem, że jakiekolwiek pogłoski na temat jego rezygnacji są absolutnie nieprawdziwe, nieprawdopodobne wręcz, zważywszy na charakter trenera, jego sukcesy reprezentacyjne - mówi współpracownik prezydenta Wenty. - Wprawdzie to nie moja specjalność, ale jako lekarz nie zauważam żadnych negatywnych ocen stanu zdrowia pana prezydenta. Ręczę za to moim dyplomem, nazwiskiem i kwalifikacjami medycznymi - zapewnia dr Świercz, którego specjalizacją jest ginekologia.

Zdaniem sekretarza miasta Szczepana Skorupskiego to nie problemy zdrowotne są głównym problemem prezydenta, tylko "mowa nienawiści" ze strony przeciwników politycznych i niektórych lokalnych mediów.

- Mowa nienawiści w stosunku do prezydenta Bogdana Wenty narasta i chcieliśmy wyrazić nas sprzeciw wobec takim działaniom - mówi. - Dyskurs polityczny rządzi się swoimi prawami. Przyjmujemy merytoryczne uwagi odnośnie pracy urzędu czy prezydenta, natomiast chcemy się przeciwstawić zarówno mowie nienawiści, jak i działaniom, które obniżają wartość osoby pana prezydenta i godność Urzędu Miasta Kielce - podkreśla.

Do sprawy odniósł się sam Bogdan Wenta, który aktualnie przebywa na wyjeździe służbowym w Gdańsku. Prezydent pozdrowił wszystkich "życzliwych" zapewniając jednocześnie, że poza dawną kontuzją biodra nic mu nie dolega.

Wygląda na to, że spór Bogdana Wenty z jego politycznymi adwersarzami i niechętnymi mu mediami lokalnymi prędko się nie skończy.

Czy Bogdan Wenta ma kłopoty zdrowotne? Mówi dr n. med. Grzegorz Świercz, kielecki ginekolog i samorządowiec: