Suchedniów: Osunięcie ziemi na placu budowy. Fachowiec ZASYPANY

2019-11-07 14:07 ToM
Koparka przygniotła mężczyznę! Trwa dramatyczna akcja ratunkowa!
Autor: KSP Koparka przygniotła mężczyznę! Trwa dramatyczna akcja ratunkowa!

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło podczas prac remontowych a ul. Berezów w Suchedniowie. Pod pracującym 24-letnim mężczyzną osunęła się ziemia, a pracownika zasypała ziemia. Na szczęście udało się go wydobyć na powierzchnie, doznał niegroźnej kontuzji.

Do zdarzenia doszło w czwartek 7 listopada przed południem. Jeden z pracowników kieleckiej firmy remontowej zszedł na dół, by wybrać osuwający się piach. W pewnym momencie runął na niego fragment ziemi.

- Na odcinku remontowanej drogi pracowała firma remontowa z Kielc. Jeden z mężczyzn znajdował się w wykopanym rowie, zabezpieczał ręcznie, za pomocą szpadla jedną z rur gazowych - relacjonuje sierż. sztab. Izabela Romanowska ze skarżyskiej policji. - W pewnym momencie ziemia obsypała się i przysypała stojącego mężczyznę - dodaje.

Oprócz mężczyzny w wykopie na zewnątrz pracował również operator koparki. Według ustaleń policji praca urządzenia nie miała wpływu na uszkodzenie instalacji. Doprowadził do tego pracujący manualnie 24-latek.

Dzięki wspólnym działaniom ekipy remontowej i świadków mężczyzna został odkopany i wydobyty na powierzchnię.

Pechowy fachowiec uskarżał się na ból okolic miednicy i nogi, został zabrany do lekarza, gdzie udzielono mu fachowej pomocy.