Strajk Kobiet. Biskup kielecki ostro do protestujących: "WARA od MOJEJ katedry!"

2020-10-27 9:11 tom
Protest kobiet w Kielcach. Biskup: WARA od MOJEJ katedry!
Autor: SchiDD/Wikimedia Commons Protest kobiet w Kielcach. Biskup: WARA od MOJEJ katedry!

Podczas poniedziałkowego protestu kobiet w Kielcach na ulice stolicy woj. świętokrzyskiego wyszło ok. 4 tys. osób. Po manifestacji niektórzy protestujący udali się pod kielecką katedrę, gdzie trwała msza. Nie doszło do żadnych incydentów, za to naprawdę mocne słowa padły z ust biskupa Jana Piotrowskiego. - Nikt nie ma prawa nam w tym przeszkadzać. Wara od mojej kieleckiej katedry - zagrzmiał z ambony duchowny.

Wczorajszy (poniedziałek) protest był drugą manifestacją w ciągu kilku dni, poprzedni mieszkańcy miasta wyszli na ulice w piątek. Po manifestacji część osób udała się przed kielecką katedrę, gdzie właśnie trwała msza. Biskup zauważył protestujące osoby, w pewnym momencie z jego ust padły naprawdę mocne słowa.

- To dzisiejsze wydarzenie w murach naszej czcigodnej katedry, które nie jest żadnym wiecem politycznym, przeciw komuś i dla jakiegoś tymczasowego interesu, ale jest modlitwą, do której mamy prawo w spokoju. I nikt nie ma prawa nam w tym przeszkadzać. Wara od mojej kieleckiej katedry - grzmiał z ambony hierarcha cytowany przez Onet.

Mimo słów biskupa do żadnych incydentów nie doszło, ponieważ drzwi kościoła były "obstawiane" przez policję. Zgromadzeni w katedrze wierni zareagowali na mocne słowa księdza gromkimi brawami.

Strajk Kobiet w Białymstoku