QUO VADIS, Polsko? Protest kobiet w Kielcach pod pomnikiem Sienkiewicza!

2020-10-26 18:24 ToM
Quo Vadis, Polsko? Protest kobiet w Kielcach pod pomnikiem Sienkiewicza!
Autor: Poseł Andrzej Szejna/Facebook Quo Vadis, Polsko? Protest kobiet w Kielcach pod pomnikiem Sienkiewicza!

Protest kobiet. Po raz kolejny dzieje się w Kielcach! W poniedziałek, 26 października, o godzinie 17:00 w stolicy Świętokrzyskiego rozpoczął się protest kobiet i wszystkich osób niezgadzających się z zakazem aborcji w przypadku letalnych uszkodzeń płodu. W poniedziałek w proteście wzięło udział kilka tysięcy osób, a w razie problemów prawnych jest dobra informacja - w "spacerze" uczestniczy Andrzej Szejna - poseł Lewicy, ale i prawnik z wykształcenia.

- W poniedziałek polecamy spacer w okolicach pomnika Henryka Sienkiewicza w Kielcach. Nie dość, że dotlenimy organizm, to jeszcze zadumamy się wraz z wieszczem "Quo Vadis Polsko?". Przestrzegamy obowiązku noszenia maseczek/przyłbic oraz zachowujemy odstępy między sobą - apelują organizatorzy.

To już drugie takie wydarzenie w stolicy Świętokrzyskiego w ciągu zaledwie kilku dni. Poprzedni protest rozpoczął się w piątek o godzinie 18:00. Kielczanie i kielczanki zgromadzili się przed siedzibą PiS przy ul. IX Wieków, skąd wyruszyli do biura poselskiego Zbigniewa Ziobry, które jest zlokalizowane niewiele dalej, przy ul. Warszawskiej. W piątek liczba protestujących była szacowana na ok. 1000 osób. Wstępne rachunki pozwalają stwierdzić, że poniedziałkowy spacer zgromadził jeszcze większą liczbę osób. Nie zabrakło znanych twarzy ze świętokrzyskim posłem Andrzejem Szejną na czele. Parlamentarzysta, który z wykształcenia jest prawnikiem zapewnił, że uczestnicy mogą liczyć na jego wsparcie w przypadku ewentualnych problemów prawnych.

Protest "Piekło Kobiet" na ulicach centrum Leszna