Koronawirus Kielce. Nie żyje ksiądz proboszcz Stanisław Kapica. Parafianie wstrząśnięci

2020-10-26 11:11 Rafał Strzelec
Nie żyje proboszcz Stanisław Kapica
Autor: Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Kielcach - Białogonie

Nie żyje ksiądz Stanisław Kapica, proboszcz parafii Kielce-Białogon. Duchowny zmarł z powodu COVID-19. Miał 70 at. Tragiczną informacją parafia podzieliła się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Komunikat na temat śmierci proboszcza Stanisława Kapicy pojawił się w niedzielę wieczorem na profilu społecznościowym na Facebooku. - Z przykrością zawiadamiamy, że o godz. 17.00 zmarł ks. Proboszcz Stanisław Kapica. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie - czytamy na Facebooku. Parafianie są wstrząśnięci śmiercią duchownego. Wielu z nich ze smutkiem komentuje odejście księdza.

Ksiądz Stanisław Kapica przez wiele lat był proboszczem Parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach-Białogonie. Pochodził ze Słupi Nadbrzeżnej w gminie Tarłów, w powiecie opatowskim. Urodził się w 1950 roku. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1975 roku. Proboszczem został w 1996.Jak podaje serwis Nasze Miasto problemach z koronawirusem poinformowała parafia. Ksiądz był zakażony, obydwaj księża wikariusze trafili na kwarantannę. Msze odprawiali księża z innych parafii.

Czarny Protest w Iławie