STRAJK kobiet w Szczecinku. OSTRA wymiana zdań z księdzem! "Ty wstrętny..." [WIDEO]

2020-10-25 16:22 Rafał Strzelec
STRAJK kobiet w Szczecinku. OSTRA wymiana zdań z księdzem! TY STARUCHU [WIDEO]
Autor: Radio ESKA

Strajki w Polsce przybierają na sile. Kobiety zdecydowanie sprzeciwiają się wyrokowi Trybunały Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Obrywa również kler. W kościołach zorganizowano spontaniczne akcje z plakatami czy wychodzeniem z mszy. Tymczasem w Szczecinku doszło do wymiany zdań między protestującymi a księdzem.

Strajki przybierają na sile. W wielu polskich miastach kobiety wychodzą na "spacery", aby pokazać swój sprzeciw dotyczący decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który ogranicza możliwość przeprowadzenia płodu z powodu nieodwracalnego upośledzenia płodu. Również księża są obecnie atakowani. Zdecydowana większość kleru popiera bowiem decyzję TK. W niedzielę w Szczecinku wściekły tłum spotkał na swojej drodze duchownego. Skończyło się ostrą wymianą zdań.

Sprawdź koniecznie: Koronawirus. Polacy KPIĄ z epidemii! Wielu twierdzi, że jej nie ma. Zobacz MEMY [GALERIA]

- Do kościoła! Nie słuchamy kleru! Wracaj do kościoła - to tylko jedne z wielu okrzyków, jakie skandowała młodzież w trakcie protestu. - Ty wstrętny, paskudny staruchu - słychać było również w tle. Młodzież zarzucała duchownemu m.in. manipulowanie w szkole. Poniżej można zobaczyć nagranie.

Strajk kobiet w Kołobrzegu. Policjanci ONIEMIELI! Tego się nie spodziewali [ZDJĘCIA]

Samochodowy Strajk Kobiet i manifestacje pod biurem Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinku

W protestach w Szczecinku brało udział kilkaset osób. Protest miał formę spaceru, ale podczas strajku wykorzystywano również samochody, a konkretniej klaksony. Strajkujących słychać było z daleka.

>>> Kiedy lekarz zleca test na koronawirusa? Sprawdź NOWE wytyczne