Protest kobiet w Kielcach. W piątek manifestacja ze zniczami!

2020-10-30 14:51 tom
Protest kobiet
Autor: Dawid Olszewski

W piątek, 30 października odbędzie się kolejny protest w obronie praw kobiet w Kielcach. Tym razem manifestacja będzie podzielona na dwie odsłony: najpierw o godz. 16:00 odbędzie się protest studentów, a następnie, godzinę później rozpocznie się główna odsłona piątkowego wydarzenia.

"Znicz to symbol protestu. W wielu miastach w Polsce w miejscach publicznych stawiane są znicze. Zróbmy to też w Kielcach!!! Zanim zacznie się główny protest pokażemy swoją siłę. Już w piątek 30.10.2020 o godzinie 16:00 zbierzemy się na rynku przed urzędem miasta. Weź znicz i dołącz do nas! Pokaż że się nie poddajesz! To jest wojna!" - zapowiadają organizatorzy piątkowych protestów studentów.

O godz. 17:00 odbędzie się natomiast główna część manifestacji.

- W piątek na kieleckim Rynku o godzinie 17.00 będą najlepsze warunki, aby się dotlenić!!! W piątek nastąpi kulminacja pozytywnych zdarzeń z całego tygodnia - podkreśla Małgorzata Marenin, organizatorka wydarzenia.

Uwaga! W tym samym czasie odbędzie się msza kibiców Korony w kieleckiej katedrze w intencji końca pandemii koronawirusa i wypracowania dialogu z kobietami. Kibice jednak od razu zaznaczyli, że nie będą tolerować "ruchu lewactwa, organizacji LGBT oraz innych osób próbujących bezcześcić symbole religijne, patriotyczne i kulturowe w naszym mieście" i zapowiedzieli, że wyżej wymienieni spotkają się ze "zdecydowaną reakcją" i konsekwencjami.

Apelujemy do wszystkich osób o rozwagę i rozsądek!

Pokojowy protest w Przemyślu