Sceny jak z gry GTA na kieleckim Białogonie! Próbował rozjechać policjanta! Poważne zarzuty!

2021-04-20 17:23 tom
Sceny jak z gry GTA na kieleckim Białogonie! Próbował rozjechać policjanta! Poważne zarzuty!
Autor: mat. policji Sceny jak z gry GTA na kieleckim Białogonie! Próbował rozjechać policjanta! Poważne zarzuty!

Norbert Sz., mieszkaniec Kielc, miał stawić się do odbycia kary 16 lat więzienia, ale najwidoczniej zapomniał. W przeciwieństwie do organów ścigania, które prowadziły intensywną pracę, szukając mężczyzny. Kiedy wreszcie udało się go odnaleźć, postanowił tanio skóry nie sprzedać. Gdy doszło do interwencji, Norbert Sz. zaczął cofać autem, a chcąc jednocześnie pozbyć się interweniującego funkcjonariusza, zwyczajnie przygniótł policjanta do ogrodzenia i próbował rozjechać, ciągnąc stróża prawa za sobą. Ranny policjant trafił do szpitala, ale inni mundurowi obecni podczas interwencji zatrzymali zbira. Norbert Sz. już usłyszał zarzut napaści na policjanta. Teraz grozi mu nie 16, ale aż 18 lat więzienia. Przestępca na kolejny proces będzie oczekiwał, rzecz jasna, za kratkami.

Do napaści na policjanta doszło 14 kwietnia. Norbert Sz. miał stawić się do odbycia kary 16 lat więzienia, ale tego nie uczynił. Policjanci w międzyczasie ustalili, gdzie mężczyzna się ukrywa i przyjechali na jedną z posesji na kieleckim Białogonie. Gdy poszukiwany zobaczył, kto przyjechał "w goście", postanowił uciec.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pieniądze SZUKAJĄ człowieka! Nietypowa prośba pińczowskiej policji!

- W chwili, gdy poszukiwany próbował odjechać autem z miejsca, gdzie został namierzony, funkcjonariusze zablokowali mu drogę ucieczki, a następnie jeden z nich otworzył drzwi kierowanego przez poszukiwanego mężczyznę pojazdu, poinformował, iż jest policjantem i polecił się zatrzymać. Norbert Sz. usiłował wówczas uciec, zaczął cofać autem, a chcąc jednocześnie pozbyć się interweniującego funkcjonariusza skierował pojazd na pobliskie ogrodzenie w taki sposób, że przygniótł funkcjonariusza do ogrodzenia i ciągnął go przy pojeździe, a także zniszczył ogrodzenie jednej z posesji i zatrzymał się na niej. Wówczas porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo, lecz drogę zablokowali mu kolejni funkcjonariusze, którzy go zatrzymali - relacjonuje akcję Daniel Prokopowicz z kieleckiej policji.

Ranny policjant trafił do szpitala, nic nie zagraża jego życiu i zdrowiu. Niedoszły uciekinier był trzeźwy, ale niewykluczone, że za brawurę odpowiedzialne były narkotyki. Znaleziono bowiem przy nim amfetaminę, a krew pobrano i skierowano na badania toksykologiczne.

- Prokurator przedstawił Norbertowi Sz. dwa zarzuty: pierwszy dotyczący czynnej napaści na funkcjonariusza Policji i spowodowania u niego obrażeń ciała do tego w warunkach recydywy oraz drugi dotyczący posiadania narkotyków. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Norbert Sz. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień - informuje Prokopowicz.

Za te przestępstwa grozi nawet 18 lat za kratami! Norbert Sz. będzie teraz oczekiwał na kolejny proces.

CZYTAJ TEŻ: Obrzydliwy atak na prezydenta Kielc. Padły słowa o HITLERZE! "Wenta, nigdy nie będziesz Polakiem"

Limuzyna Antoniego Macierewicza pędzi ulicami Warszawy