Zaczynał tam Happysad i Nocny Kochanek. Ty też możesz uratować LEGENDARNY klub muzyczny!

2019-10-21 9:42 ToM
Ekipa Eska Summer City na koncercie Happysad
Autor: Dominik Rutkowski / Radio Eska Ekipa Eska Summer City na koncercie Happysad

To właśnie tam zaczynały znane zespoły: Happysad i Nocny Kochanek. Skarżyski klub muzyczny "Semafor" to kultowe miejsce dla świętokrzyskich fanów muzyki. Nad słynnym miejscem ciąży widmo likwidacji. Na Facebooku powstała specjalna grupa, mająca na celu uratowanie "Semafora". Internauci włączają się w akcję, przekazując dary i pamiątki. Trzeba zebrać 34 tys. zł. Możesz pomóc i Ty!

Kultowe miejsce na skarżyskiej kulturalnej mapie istnieje od wielu lat. Zaczynało tam wiele lokalnych zespołów, z których kilka, jak Happysad czy Nocny Kochanek, doczekało się statusu ogólnopolskich gwiazd.

Dalszy los legendarnego miejsca rysuje się w ciemnych barwach. Klub, od 18 lat prowadzony przez Małgorzatę i Michała Lipińskich może niebawem przestać istnieć.

W sobotę odbył się tam przedostatni planowany koncert, ostatni raz fani zbiorą się w lokalu 21 grudnia. Potem klub ma zostać zamknięty.

Powodem tej decyzji jest niespodziewany dług, jaki na menedżerów "Semafora" nałożyły koleje. Chodzi o 34 tys. zł, które wcześniej nie były naliczane na fakturach.

Melomani ze Skarżyska i Świętokrzyskiego szybko zorganizowali akcję na Facebooku, która ma uratować słynny klub.

Można znaleźć ją pod tym adresem. Celem akcji jest zbiórka związanych z muzyką pamiątek, płyt i koszulek. Zebrane przedmioty będą następnie zlicytowane, a dochód przekazany na spłatę kolejowego długu.

W akcje zaangażowało się już prawie 2,5 tys osób. Możesz dołączyć i Ty!