Po tragedii w Sielpi

i

Autor: Świętokrzyska Policja W Sielpi zmarli 38-latek z gminy Końskie i 26-latek z powiatu tomaszowskiego (początkowo świadkowie informowali, że zaginieni byli nieco starsi), a w Chańczy zatonął 21-latek. Pomimo zaangażowania wielu osób nie udało się ocalić mężczyzn.

Sielpia. Mężczyzna wypadł z roweru wodnego. Tragiczna wiadomość ze szpitala

2021-07-14 22:24

Smutną informację ze szpitala dostali nocą z wtorku na środę koneccy policjanci. Mimo wysiłków lekarzy nie udało się ocalić życia mężczyzny, który miał za sobą pechowo wyglądający i tragiczny w skutkach wypadek w zalewie w Sielpi. Jak przekazali świadkowie zdarzenia, 43-letni mieszkaniec powiatu koneckiego pływał w na rowerze wodnym, ale w pewnym momencie stracił równowagę i zaczął zanurzać się w toni wody. Mimo że mężczyzna został wyciągnięty na brzeg, a reanimacja rozpoczęła się natychmiast, ostatecznie ze szpitala nadeszła tragiczna wiadomość. 43-latek zmarł. To kolejna ofiara wypoczynku nad wodą w Świętokrzyskiem!

Do dramatycznego zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 15:00. Jeden ze świadków zauważył, że w zalewie w Sielpi topi się mężczyzna. Jak poinformowała Marta Przygodzka, rzecznik prasowy koneckiej policji, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna płynął na rowerze wodnym, ale w pewnym momencie z niego wypadł, straciwszy równowagę. 43-latek został szybko wydobyty na brzeg, rozpoczęła się reanimacja. Pomagał każdy, kto mógł: plażowicze, policjanci, ratownicy, wreszcie ratownicy medyczni. Funkcje życiowe wróciły.

CZYTAJ TEŻ: Chciał przepłynąć Chańczę, miał 1,5 promila! Uratowany w ostatniej chwili!

Mężczyzna trafił do szpitala. Stamtąd napłynęły tragiczne wieści. 43-latek zmarł w nocy z wtorku na środę.

Express Biedrzyckiej - Czarnecki