Skarżysko. Radni PiS boją się "mowy nienawiści", prezydent odsyła po LEKI na lęki!

2021-03-02 13:04 tom
Skarżysko. Radni PiS boją się mowy nienawiści, prezydent odsyła po LEKI na lęki!
Autor: Konrad Kronig/Facebook/Pixabay Skarżysko. Radni PiS boją się "mowy nienawiści", prezydent odsyła po LEKI na lęki!

W skarżyskiej radzie miasta robi się gorąco. Podczas niedawnej sesji radny Grzegorz Małkus wygłosił oświadczenie, w którym stwierdził, że radni PiS są ośmieszani, nazwał wręcz ataki "mową nienawiści". Małkus ponadto wezwał prezydenta Konrada Kroniga do zdecydowanego działania. Ten w odpowiedzi podkreślił, że to jemu - a nie radnym PiS - grożono śmiercią, jedna osoba została nawet w tej sprawie skazana przez sąd. Warto wziąć też pod uwagę fakt, iż na moim fanpage na Facebooku od kilku dni pojawiają się wulgarne wpisy "j***ć Kroniga" publikowane przez "fejkowe" konta, które są w posiadaniu pisowskich trolli internetowych - przypomniał Kronig i doradził, by odczuwające lęk osoby skorzystały z pomocy lekarza. Afera w radzie miasta to pokłosie słynnego już napisu "J***Ć PIS", który został wydeptany na stadionie Ruchu.

O Skarżysku zrobiło się głośno po tym, jak wielki napis "J***Ć PIS" wydeptany na stadionie Ruchu został udostępniony w mediach społecznościowych przez prezydenta miasta Konrada Kroniga. Niedawno do kwestii wrócił również radny PiS Grzegorz Małkus. Skarżyski rajca wygłosił oświadczenie podczas sesji rady miasta.

CZYTAJ TEŻ: Zadzwonił z dna studni! Niecodzienny wypadek w Kielcach!

- Mowa nienawiści, brak poszanowania poglądów drugiego człowieka, ośmieszanie i poniżanie stało się już rzeczą normalną w naszym kraju. Można by powiedzieć, że pewne ośrodki, politycy czy przedstawiciele organizacji wpisujących się w nurt totalnej opozycji urządzają sobie zawody, wręcz wyścigi, kto lepiej i mocniej dokopie rządzącym, kościołowi czy ludziom o prawicowych poglądach. Żenujące igrzyska stały się niestety też udziałem lokalnych samorządowców, a co gorsza przedsiębiorców, których uważa się za poważnych. Zdecydowanie potępiamy takie formy wyrażania poglądów politycznych. Wzywamy do zaniechania propagowania mowy nienawiści, a od prezydenta miasta Skarżyska-Kamiennej oczekujemy skierowania do prokuratury sprawy związanej ze stadionem Ruch. W obliczu tych wydarzeń my, radni Prawa i Sprawiedliwości, czujemy się zastraszani i żyjemy w obawie o bezpieczeństwo własne, dlatego apelujemy o zaprzestanie propagowania mowy nienawiści - przeczytał cytowany przez "Echo Dnia" samorządowiec.

Głos zabrał również prezydent Skarżyska. Konrad Kronig podkreślił, że to właśnie on jest "jedyną osobą, której grożono śmiercią w Skarżysku-Kamiennej" i dodał, że jedna osoba w związku z groźbami usłyszała sądowy wyrok. Podobnych gróźb było jednak więcej, choć Kronig jest zdania, że stan psychiczny osób, które źle mu życzą wyklucza możliwość prawomocnego skazania grożących. Prezydent Skarżyska jednak stwierdził wprost, że osoby te są sympatykami Prawa i Sprawiedliwości.

- W mojej ocenie pomówienia na mój temat rozpowszechniane przez działaczy tej partii, przyczyniają się do agresywnych zachowań pod moim adresem. Warto wziąć też pod uwagę fakt, iż na moim fanpage na Facebooku od kilku dni pojawiają się wulgarne wpisy "j***ć Kroniga" publikowane przez "fejkowe" konta, które są w posiadaniu pisowskich trolli internetowych. Pomimo tego po ulicach Skarżyska chodzić się nie boję, ponieważ w większości, spotykam się z przejawami sympatii oraz poparcia dla moich działań. Ciężko mi powiedzieć, czemu strach odczuwa Pan Małkus, być może to wina jego usposobienia, może mieszkańcy zachowują się teraz wobec niego tak jak on wobec nich, gdy był zastępcą prezydenta? Przypominam także, iż warto pamiętać, że osoby które odczuwają lęki, zawsze mogą liczyć na pomoc lekarza specjalisty, są też na to leki - doradził prezydent, a jego słowa przytoczyło "Echo Dnia".

Wrażliwi radni z partii rządzącej są jednak zdania, że wulgarne komentarze, które słyszą od rozczarowanych rządami PiS mieszkańców Skarżyska, są formą ataku, a ich obawy mają uzasadnienie.

CZYTAJ TEŻ: Chciał zjeść za darmo, więc pobił i skopał ekspedientkę w sklepie! Rozbójnik zatrzymany!

77444 Kierowca porsche przekroczył prędkość o ponad 100 km/h