Skarżysko: Wyznaczyli objazd, ale kierowcy i tak jeżdżą przez las. "Sodoma z gomorą w lokalnym wydaniu"

2020-06-30 11:43 ToM
Skarżysko: Wyznaczyli objazd, ale kierowcy i tak jeżdżą przez las
Autor: jwvein / Pixabay Skarżysko: Wyznaczyli objazd, ale kierowcy i tak jeżdżą przez las. "Sodoma z gomorą w lokalnym wydaniu"

W poniedziałek rozpoczął się remont krajowej drogi nr 42, nieopodal Skarżyska-Kamiennej. Wyznaczono objazdy, ale kierowcy i tak znaleźli sobie inne rozwiązanie - jeżdżą przez las, również auta ciężarowe. Postawa kierowców znalazła się w ogniu krytyki internautów. - Sodoma z Gomorą w lokalnym wydaniu. Ludzie wk***ieni, a miejscowi policjanci bezradnie rozkładają ręce - pisze jeden z użytkowników Twittera.

W poniedziałek, 29 czerwca rozpoczął się remont przejazdu kolejowego w Bliżynie, co spowodowało zamknięcie krajowej trasy nr 42. Droga pozostanie zamknięta do 12 lipca, a policja - wraz z koleją - wyznaczyła objazdy.

Auta powinny jechać trasą: Skarżysko Kamienna > Lekomin > Samsonów > Odrowąż – dla pojazdów do 10ton, oraz Skarżysko Kamienna > Miedziana Góra > Ruda Maleniecka (Wiosna) > Końskie. Objazd nie ma tzw. ograniczeń tonażowych.

Kierujący jednak znaleźli sobie inne rozwiązanie.

- Wczoraj rozpoczął się remont przejazdów kolejowych na drodze krajowej 42 koło Skarżyska Kamiennej. Jakiś dzban wytyczył objazd przez pobliski las. Sodoma z Gomorą w lokalnym wydaniu - zaznacza jeden z użytkowników Twittera.

O sprawie wie już kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rzecznik instytucji, Małgorzata Pawelec, podkreśla, że GDDKiA interweniowała, mimo że nie była odpowiedzialnym za wytyczenie objazdu organem.

- Absolutnie ma mowy o objeździe przez las, podjęliśmy interwencję, wiemy, że taka sytuacja zaistniała. Ta droga leśna nie jest pod kontrolą naszej instytucji. Powiadomiliśmy policję i inwestora, czyli PKP - podkreśla Małgorzata Pawelec.

Ciężarówki i inne auta, które jeżdżą po nieprzystosowanej do tego drodze, stanowią zagrożenie dla leśnego ekosystemu.

Pijany kierowca nie potrafił zapanować nad swoim autem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.