Słowik, boss mafii pruszkowskiej promuje galę MMA w Kielcach! Burza w internecie!

i

Autor: Marcin Stępniewski - Radny Miasta Kielce/Facebook "Słowik", boss mafii pruszkowskiej promuje galę MMA w Kielcach! Burza w internecie!

"Słowik", boss mafii pruszkowskiej promuje galę MMA w Kielcach! Burza w internecie!

2022-01-10 11:52

W Kielcach miała się odbyć gala MMA-VIP, organizowana przez kontrowersyjnego celebrytę-sportowca Marcina Najmana. W niedzielę 9 stycznia, wydarzenie to wzbudziło mnóstwo emocji, spowodowanych włączeniem się w jego promocję Andrzeja Zielińskiego, szerzej znanego jako "Słowik", jeden z byłych bossów mafii pruszkowskiej. Radny Kielc. Marcin Stępniewski, na swoim Twitterze poinformował o wycofaniu się miasta z podpisania umowy na organizację gali.

Udział Zielińskiego spotkał się z falą krytyki w ogólnopolskich mediach społecznościowych. W niedzielę, 9 stycznia, na konferencji prasowej, został on przedstawiony jako boss federacji. Andrzej "Słowik" Zieliński jest byłym gangsterem z Pruszkowa, który wiele lat spędził w więzieniu za kradzieże, oszustwa, fałszerstwa, ściąganie haraczy, wymuszenia, włamania, a także za kierowanie całą grupą przestępczą.

Marcin Najman, organizator gali, oznajmił na Twitterze, że gala miałaby się odbyć w Kielcach na hali przy ulicy Żytniej. Gala MMA-VIP poruszyła także lokalną społeczność. Sprawę nagłośnił radny Kielc Marcin Stępniewski, który opublikował wpis na Facebooku. Wygląda na to, że umowa na organizację gali MMA-VIP nie została podpisana i miasto wycofa się z całego przedsięwzięcia.

W mojej ocenie to zupełna antyreklama Kielc i działanie na szkodę wizerunku naszego miasta, dlatego czekam na wyjaśnienia od prezydenta w tej sprawie - podkreśla Marcin Stępniewski. - Jeśli w ten sposób prezydent chce budować markę i wizerunek naszego miasta, to zdecydowanie lepiej byłoby nie robić już nic - ocenił radny PiS.

Przemysław Chmiel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, w poniedziałek potwierdził, że kontrowersyjnej gali w Kielcach ostatecznie nie będzie.

Zima wróciła w Bieszczady
Sonda
Czy współpraca Najmana ze Słowikiem powinna być dozwolona?