Śmierć na torach! Pociąg potrącił mężczyznę w gminie Tuczępy koło Buska-Zdroju

i

Autor: Państwowa Straż Pożarna Busko-Zdrój Ten pociąg towarowy relacji Wola Baranowska - Sędziszów potrącił mężczyznę w miejsowości Grzymała.

Tragedia!

Śmierć na torach! Pociąg towarowy potrącił mężczyznę w gminie Tuczępy koło Buska-Zdroju

2023-06-07 12:31

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę 7 czerwca w gminie Tuczępy w powiecie buskim. Pociąg towarowy potrącił mężczyznę!

Dramat miał miejsce po godzinie 10 nieopodal wsi Grzymała. Według ustaleń służb, pociąg towarowy relacji Wola Baranowska - Sędziszów potrącił mężczyznę kilkaset metrów od przejazdu kolejowego. Miejsce zdarzenia zabezpieczały zastępy straży pożarnej z Buska-Zdroju oraz ze Staszowa a także wozy miejscowych Ochotniczych Straży Pożarnych z Tuczęp, Grzymały i Wierzbicy. Jak informował młodszy brygadier Piotr Dziedzic, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju, pociąg towarowy przewoził kukurydzę (w 53 wagonach), skład kierował się w stronę Sędziszowa.

Tragedia w powiecie buskim

Policjanci z Buska, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności tragedii. Na razie nie udało się ustalić tożsamości ofiary.

- Według wstępnych ustaleń i relacji maszynisty, mężczyzna szedł wzdłuż torów, w pewnym momencie stracił równowagę i wpadł na torowisko. Maszynista próbował zatrzymać pociąg, ale niestety było już za późno, aby uniknąć potrącenia mężczyzny - informuje aspirant sztabowy Tomasz Piwowarski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

Maszynista pociągu oraz jego pomocnik byli trzeźwi.

Śmierć na torach! Pociąg potrącił mężczyznę w gminie Tuczępy koło Buska-Zdroju (2)

i

Autor: Państwowa Straż Pożarna Busko-Zdrój Na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy oraz policja, która wyjaśnia okoliczności tragedii.
Brat zabił brata?! Mieszkańcy wspominają rodzinną tragedię na Bielanach
Źródło: Śmierć na torach! Pociąg towarowy potrącił mężczyznę w gminie Tuczępy koło Buska