Starachowice: Już 60 przypadków koronawirusa w zakładach mięsnych! Wojewoda REAGUJE!

2020-05-29 22:19 ToM
Animex zamyka dwa wydziały rozbiór i ubojnie
Autor: pixabay Animex zamyka dwa wydziały rozbiór i ubojnie

W starachowickich zakładach mięsnych Animex Food potwierdzono kolejne przypadki koronawirusa, a liczba chorych przekroczyła granicę 60. Sześć osób spośród nich to osoby zatrudnione przez zewnętrzne firmy. Starachowice stają się prawdziwym epicentrum COVID-19 w Świętokrzyskiem! Wojewoda Świętokrzyski Andrzej Koniusz wystosował specjalne oświadczenie w związku z sytuacją.

Na kwarantannie przebywa ponad 180 pracowników zakładów Animex w Starachowicach, większość nowych przypadków koronawirusa to właśnie osoby pochodzące z tej grupy i rodziny pracowników. Ponadto ponad 200 pracowników powyżej 60 roku życia lub uskarżających się na inne choroby odsunięto od pracy.

Na sytuację zareagował wojewoda Zbigniew Koniusz, który informuje, że władze województwa są przygotowane na walkę z wirusem w Starachowicach.

- Sytuacja epidemiologiczna w zakładach Animex jest przez nas monitorowana od wykrycia pierwszego przypadku w tym ognisku zakażeń. Zaangażowane zostały odpowiednie służby – Wojewódzka oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna - zapewnia wojewoda Zbigniew Koniusz. - Od czasu wykrycia pierwszego zakażenia do kwarantanny – zgodnie z procedurą – włączane są kolejne osoby, a część jest obejmowana nadzorem epidemiologicznym. Sytuacja jest pod kontrolą. Jesteśmy przygotowani na różne warianty – w gotowości jest 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej, która w razie potrzeby wykonania testów u większej liczby pracowników - bądź całej załogi - niemal natychmiast może uruchomić punkt pobrań wymazów do testów w kierunku koronawirusa w samych zakładach lub w pobliżu. Na razie takie działania nie są konieczne - podkreśla.

 

Kierownictwo firmy Animex zapewnia, że firma pozostaje w stałym kontakcie z Sanepidem i zatrudniła lekarzy specjalistów w zakresie epidemiologii.

Raper QBIK: Chciałbym dożyć chociaż 30-stki

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.