Starsza kobieta na wózku wypadła z karetki w trakcie jazdy! Kierowca zatrzymany

2021-12-01 15:40
Ambulans, karetka
Autor: pixabay.com Staszów: Mężczyzna zmarł na kwarantannie

Do kuriozalnego wypadku doszło w gminie Ruda Maleniecka. 85-letnia kobieta na wózku inwalidzkim, która była transportowana karetką na skrzyżowaniu dróg krajowych numer 42 i 74... wypadła z wiozącego ją do szpitala pojazdu. Policjanci ustalili, że starsza pani wypadła przez tylne drzwi karetki, które najprawdopodobniej nagle otworzyły się w trakcie jazdy. Mimo bardzo niebezpiecznych okoliczności 85-latka miała sporo szczęścia: nic poważnego jej się nie stało. Za kierownicą feralnego pojazdu siedział trzeźwy 56-latek. Mężczyzna został zatrzymany, a karetka zabezpieczona do ekspertyzy biegłych.

Jak informuje Marta Przygodzka oficer prasowy policji z Końskich, zdarzenie miało miejsce we wtorkowy wieczór na tzw. "krzyżówkach rudzkich" w gminie Ruda Maleniecka. 85-letnia pasażerka, siedząca na wózku inwalidzkim w karetce, nagle wypadła przez tylne drzwi pojazdu. Drzwi najprawdopodobniej otworzyły się w trakcie jazdy, a starsza kobieta miała dużo szczęścia. Po badaniach w szpitalu, do którego ostatecznie nie bez problemów trafiła, została wypisana do domu.

Trzeźwy 56-letni kierowca karetki został zatrzymany, auto natomiast zabezpieczono do dalszych czynności z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego. Policjanci wciąż analizują sprawę i ustalają wszystkie okoliczności nietypowego zdarzenia.

Ukrył alkohol w wózku dziecięcym i zaatakował ochroniarza. Rozpoznajesz go?