Poszli głosować w wyborach, dostaną za darmo samochód warty 800 tysięcy!

2020-06-30 7:40 ToM
Strażacy z Woli Kopcowej dostali nowy wóz. To nagroda za frekwencję wyborczą!
Autor: OSP Wola Kopcowa Strażacy z Woli Kopcowej dostali nowy wóz. To nagroda za frekwencję wyborczą!

Strażacy z Woli Kopcowej niebawem będą mogli pochwalić się nowym wozem! To właśnie w gminie Masłów odnotowano najwyższą frekwencję wyborczą w regionie, a nowoczesny pojazd będzie nagrodą ufundowaną przez państwo. Spośród wszystkich miejscowości gminy to mieszkańcy Woli Kopcowej najliczniej uczestniczyli w niedzielnych wyborach. Ponad 50 procent głosów oddano na Andrzeja Dudę.

Gmina dostanie w nagrodę wóz strażacki od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach konkursu "Bitwa o wozy 2020". Warunkiem zwycięstwa była najwyższa frekwencja w województwie. W gminie Masłów do urn wyborczych przyszło najwięcej osób, frekwencja wyniosła 68,98 proc. W całej gminie przy urnach najliczniej stawili mieszkańcy Woli Kopcowej (72,39 procent) oddało głos w wyborach i to właśnie ochotnicy z tej miejscowości będą cieszyć się nowym wozem strażackim.

Imponujący pojazd przekaże Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Auto jest warte ok. 800 tys. zł!

Duda rządzi w Masłowie

W gminie Masłów zdecydowanie zwyciężył Andrzej Duda. Urzędującego prezydenta poparło ponad 50 proc. wyborców. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski z niespełna 23 proc. poparcia. Podium zamyka Szymon Hołownia z 13 procentami ważnych głosów.

Mimo że nowy samochód jest nagrodą za obywatelską postawę mieszkańców gminy Masłów, będzie służył nie tylko społeczności lokalnej, ale mieszkańcom całego powiatu kieleckiego. 

Na drugim biegunie, w porównaniu do gminy Masłów, znalazła się gmina Opatowiec. Do urn wyborczych udało się zaledwie 49,95 proc. mieszkańców.

Borys Budka o wynikach wyborów: Wszystko jest do odrobienia [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.