W Wąchocku wóz strażacki NIE MIEŚCI SIĘ do remizy! I to nie jest żart

2020-12-02 21:50 tom
W Wąchocku wóz strażacki NIE MIEŚCI SIĘ do remizy! I to nie jest żart
Autor: W. Bzinkowski/OSP Wąchock/Facebook W Wąchocku wóz strażacki NIE MIEŚCI SIĘ do remizy! I to nie jest żart

Żarty o Wąchocku są powszechnie znane w całej Polsce, ale tym razem jesteśmy poważni. W tamtejszej remizie strażackiej nie mieści się... nowy wóz! Lśniąca maszyna jest zbyt duża, by wjechać do garażu, który okazał się zwyczajnie za niski. Aby zaradzić tej kłopotliwej sytuacji zarządzono rozbudowę budynku, a pojazd póki co garażowany jest w gościnnej remizie.

Stanicka wąchockiej straży ma ok. 60 lat i nie jest przystosowana do obecnych wymogów technicznych, a dla nowego wozu gaśniczego okazała się za mała. Trzymanie pojazdu na zewnątrz byłoby jednak zbyt ryzykowne, dlatego też wóz garażowany jest w remizie w Wielkiej Wsi.

Oprócz rozbudowy części garażowej, prace obejmą również wymianę drzwi i schodów oraz montaż wentylacji. Jak informuje oficjalny portal internetowy Gminy Wąchock,  zakończenie prac planowane jest na połowę grudnia bieżącego roku. Wykonawca ponadto zobowiązał się do udzielenia 84 miesięcznej gwarancji. Oby budynek długo służył druhom z Wąchocka i nie był powodem do jakichkolwiek żartów.

30 lat buduje kapliczkę