Wielki pożar w Ożarowie. Płonęła cementownia! Aż 13 zastępów strażaków w akcji!

2021-06-15 10:21
Wielki pożar w Ożarowie. Płonęła cementownia! Aż 13 zastępów strażaków w akcji!
Autor: Straż Pożarna/Materiały prasowe Wielki pożar w Ożarowie. Płonęła cementownia! Aż 13 zastępów strażaków w akcji!

Pożar w zakładzie Cement Ożarów. Ogień wybuchł w poniedziałek, po godzinie 22:00 i ogarnął jeden z taśmociągów na wysokości około 15 metrów. Akcja strażaków była skomplikowana, uczestniczyło w niej 13 zastępów. Na szczęście pożar udało się opanować około godziny 3:00 nad ranem. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany, choć straty finansowe są kolosalne, oszacowano je na aż milion złotych.

Jak informuje dyżurny z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa świętokrzyskiej straży pożarnej, ogień wybuchł w poniedziałkowy wieczór, płomienie ogarnęły gumowe pasy transportujące kruszywo, płomienie strawiły dwa ciągi transportowe przy stacji przesyłowej. Pożar gasiło aż 13 zastępów straży, żywioł ujarzmiono ok. godz. 3:00 nad ranem. Akcja nie była łatwa, taśmociągi znajdowały się na wysokości około 15 metrów. Aby ugasić pożar strażacy pracowali z użyciem specjalnych wysięgników.

CZYTAJ TEŻ: Włoszczowa. Miała tylko 18 lat, szukali jej od miesiąca. Tragiczny finał poszukiwań

Mimo to ogień zniszczył około 80 metrów pasów transportujących. Wszystko wskazuje na to, że pożar powstał na skutek zatarcia się elementów urządzenia. W pożarze nikt nie ucierpiał, ale straty opiewają nawet na milion złotych.

Sedno Sprawy - Leszek Miller