BOHATERKI z Politechniki Koszalińskiej. Każdego dnia pomagają walczyć z EPIDEMIĄ!

2020-05-23 18:52 bs
BOHATERKI z Politechniki Koszalińskiej. Każdego dnia pomagają walczyć z EPIDEMIĄ!
Autor: materiały prasowe BOHATERKI z Politechniki Koszalińskiej. Każdego dnia pomagają walczyć z EPIDEMIĄ!

Zakup odzieży ochronnej dla pracowników szpitali, pomoc w szyciu maseczek i zbiórka pieniędzy na zakup jednorazowych naczyń – tak walkę ze skutkami pandemii wspierają studentki Pedagogiki Politechniki Koszalińskiej. Grupa studentek z pierwszego roku studiów magisterskich kierunku Pedagogika niemal od początku pandemii włącza się w organizowanie pomocy.

- To młode kobiety, które mają swoje rodziny. Osoby wrażliwe, o wielkich sercach, które swoją postawą propagują empatię. Jedna z nich w tych dniach po raz kolejny zostanie mamą – tłumaczy Dominika Mielniczuk-Bączek z Katedry Pedagogiki Wydziału Humanistycznego, koordynatorka akcji pomocowej studentek Pedagogiki. – W organizowaną przez nie pomoc włączają się ich koleżanki z drugiego roku studiów magisterskich oraz ze studiów licencjackich.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Białe noce w Koszalinie. Co to za zjawisko? Kiedy je zobaczymy? Sprawdź!

Zaczęło się od prostych działań: studentki piekły ciasta dla podopiecznych hospicjum i domu pomocy społecznej, a także dla dbających o bezpieczeństwo strażników miejskich. Potem wspierały koszalińskie organizacje i stowarzyszenia, pomagając w szyciu maseczek ochronnych (uszyto 10 tysięcy maseczek, które trafiły m.in. do policjantów i pracowników domu pomocy społecznej).

- Stale śledziliśmy też pojawiające się w internecie informacje o pilnych potrzebach instytucji i środowisk zaangażowanych z walkę z koronawirusem - dodaje koordynatorka akcji pomocowej.

Wolontariuszki odpowiedziały na apel Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie i zebrały pieniądze na zakup koszulek dla pracowników oddziałów chirurgicznego i zakaźnego (przekazały 70 koszulek). Pomogły w zakupie jednorazowych fartuchów dla Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie. A do Domu Miłosierdzia Bożego dostarczyły jednorazowe naczynia, w których można rozdawać potrzebującym ciepłe posiłki.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Koszalin Hot16Challenge. Rapuje Politechnika i Filharmonia. Zobacz te niezwykłe wykonania!

Skąd pieniądze na te działania? Studentki zorganizowały w internecie loterię fantową i zbierały datki na stronie pomagam.pl (hasło „Pedagogika szuka pomocnika”). Szybko zgromadziły zaplanowaną kwotę – 5 tys. zł. - Dziękuję anonimowemu darczyńcy, który zasilił nasze konto kwotą jednego tysiąca złotych – podkreśla Dorota Mielniczuk-Bączek, dodając, że akcja się nie kończy (w niesieniu pomocy studentki będą współdziałały m.in. z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie).

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Janusz Piechociński: Mam wątpliwości, czy w Polsce są możliwe uczciwe wybory [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.