Chodził po klatkach schodowych i naciskał klamki. 40-latek z długą listą zarzutów

i

Autor: slightly_different / CC0 / pixabay.com Chodził po klatkach schodowych i naciskał klamki. 40-latek z długą listą zarzutów

Chodził po klatkach schodowych i naciskał klamki. 40-latek ze Szczecinka z długą listą zarzutów

2022-01-14 10:33

Chodził po klatkach schodowych i po kolei naciskał klamki drzwi wejściowych do mieszkań. Tam, gdzie drzwi były otwarte, wchodził do środka, a następnie dopuszczał się przestępstw. Łącznie popełnił ich kilkanaście. Teraz grożą mu surowe konsekwencje.

W grudniu na terenie Szczecinka doszło do kilku kradzieży damskich portfeli. W każdym przypadku sprawca działał w podobny sposób, czyli metodą "na klamkę". Chodząc po klatkach schodowych bloków, sprawdzał klamki drzwi i wykorzystywał okazje. Tam gdzie lokum nie było zamknięte na zamek, wchodził do mieszkań. Z przedpokoju kradł portfele z damskich torebek.

- Najczęściej pokrzywdzeni orientowali się, że zostali ofiarami kradzieży, dopiero po pewnym czasie - informuje asp. Anna Matys ze szczecineckiej policji. - Przeświadczeni, o tym że portfel został przez nich pozostawiony w jakimś sklepie lub autobusie albo zgubiony gdzieś na mieście dopiero w rozmowie z policjantami poznawali okolicznościach ich utraty.

Czytaj też: Dramatyczne sceny w centrum Szczecinka. Mężczyzna ugodzony nożem

Kryminalni sprawdzali dokładnie każdą informację i analizowali materiał dowodowy. Dzięki znajomości środowiska przestępczego, policjantom szybko udało się wytypować 40-letniego mężczyznę, który od kilku miesięcy cieszył się wolnością po wyjściu z więzienia. Według ustaleń kryminalnych, mężczyzna dokonał łącznie 13 transakcji skradzionymi kartami bankomatowymi.

Mężczyzna nie krył zaskoczenia w chwili zatrzymania. Na komendzie przyznał się do zarzucanych mu czynów i potwierdził ustalenia kryminalnych. Łącznie 40-latek usłyszał 16 zarzutów.

- Trzy zarzuty dotyczą kradzieży z trzech mieszkań w różnych rejonach Szczecinka damskich portfeli oraz 13 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem na konta bankowe pokrzywdzonych - dodaje asp. Anna Matys. - Sprawca za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Z kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i przypominają, żeby zamykać za sobą wejścia do klatek schodowych i drzwi do mieszkań na klucz, by w ten sposób nie stwarzać okazji złodziejom.

Czytaj też: Wydał grosze, teraz będzie mógł nieźle zaszaleć! Szczęściarz ze Szczecinka dostanie duży przelew

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Bójka na ulicach Szczecinka