Dramatyczne sceny w centrum Szczecinka. Mężczyzna ugodzony nożem

2022-01-12 14:03
Bójka w centrum Szczecinka
Autor: kadr z monitoringu / reprodukcja Domin Bójka w centrum Szczecinka

Do dramatycznych scen doszło na jednej ulic w centrum Szczecinka. Podczas bójki na ul. Jana Pawła II, jedna osoba została raniona nożem w brzuch. Policjanci zatrzymali już w tej sprawie trzy osoby. To dwóch mężczyzn i jedna kobieta.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 8 stycznia, wczesnym rankiem. Około godziny 5:00 policjanci otrzymali od straży miejskiej zgłoszenie o bójce z udziałem kilku osób.

- Po raz kolejny zadziałał monitoring miejski - mówi Grzegorz Grondys, komendant szczecineckiej straży miejskiej. - Pochwały należą się operatorowi, który zauważył zdarzenie i zareagował.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci i strażnicy miejscy.

- Na widok oznakowanego radiowozu jeden z mężczyzn uciekł pozostawiając na miejscu swoich towarzyszy - mówi asp. Anna Matys ze szczecineckiej komendy. - W trakcie legitymowania przez patrol zatrzymanych osób, podszedł do nich mężczyzna, który oświadczył, że został pobity przez tą grupę osób i ugodzony nożem ale nie umie wskazać przez którą z osób dokładnie.

Czytaj tez: Wyłudził pieniądze. Szuka go kołobrzeska policja [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ranny mężczyzna z widoczną raną kłutą niezwłocznie został przewieziony do szpitala. Kobieta wraz z drugim mężczyzną trafili do policyjnego aresztu.

- Chwilę później dołączył do nich zatrzymany przez inny patrol mężczyzna który nie długo cieszył się wolnością - dodaje asp. Anna Matys.

Mundurowi niezwłocznie przystąpili do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zajścia. Było to możliwe dzięki zabezpieczonemu nagraniu z monitoringu miejskiego. Śledczy mogli więc ocenić w jakim stopniu każda z osób brała udział w bójce.

- Dzięki zebranemu w tej sprawie materiałowi dowodowemu zarzut udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia usłyszeli wszyscy mężczyźni łącznie z 39-latkiem, który trafił do szpitala - mówi asp. Anna Matys. - 25-letnia kobieta została przesłuchana w charakterze świadka i po czynnościach została zwolniona.

We wtorek zdecydowano o dozorze policyjnym dla dwójki mężczyzn: 24- i 29-latka. Wkrótce wszyscy trzej odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem. Za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Wydał grosze, teraz będzie mógł nieźle zaszaleć! Szczęściarz ze Szczecinka dostanie duży przelew

Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?
Bójka na ulicach Szczecinka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE