Policyjni wodniacy

i

Autor: wm.policja.gov.pl Zdj. ilustracyjne.

Dryfująca łódź na wodzie

Dwie osoby wyciągnięte z jeziora. "Głęboka hipotermia". Tragiczne wieści ze szpitala

2023-11-26 10:36

Dwie osoby w głębokiej hipotermii wyciągnięto z jeziora Bukowego (woj. zachodniopomorskie). W sobotę (26 listopada) wieczorem strażacy otrzymali zgłoszenie o uszkodzonym kadłubie łodzi, do której dostaje się woda. Ze szpitala nadeszły tragiczne wieści.

Bukowo. Kobieta i mężczyzna wyciągnięci z jeziora. Walczą o życie

W sobotę w nocy staż pożarna otrzymała informację o dryfującej łodzi kabinowej na jeziorze Bukowo (powiat sławieński). – Zgłaszający poinformował o uszkodzonym kadłubie, do którego dostaje się woda – poinformował mł. bryg. Tomasz Kubiak, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP. Z wody podjęto kobietę w głębokiej hipotermii oraz mężczyznę, u którego prowadzono resuscytację krążeniowo-oddechową.Osoba, u której prowadzono RKO, znajduje się w głębokiej hipotermii, decyzją lekarza zostaje przetransportowana do szpitala – poinformował Kubiak. W działaniach brały udział cztery zastępy straży pożarnej, WOPR, SAR oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Koszalina.

Aktualizacja godz. 10:30

Jak informuje RMF FM, nie udało się uratować mężczyzny, które w stanie głębokiej hipotermii trafiły do szpitala, po tym jak na jeziorze niedaleko Darłowa w Zachodniopomorskiem ich łódź zaczęła tonąć. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

CZYTAJ TEŻ: Chwile grozy w porcie w Wolinie. Mężczyzna wpadł do lodowatej wody

Wieczorny Express - Bosak, Hetman, Sellin
Nasi Partnerzy polecają