Dzwonił do mieszkańców Drawska i mówił: "Dzień dobry, wasz syn zabił człowieka"

2020-02-26 19:55 bs
Policjanci z Drawska zatrzymali 44-letniego mężczyznę. Usłyszał on zarzut, a następnie trafił do aresztu.
Autor: materiały prasowe Policjanci z Drawska zatrzymali 44-letniego mężczyznę. Usłyszał on zarzut, a następnie trafił do aresztu.

W ciągu ostatnich dni, oszuści kilkukrotnie usiłowali wyłudzić pieniądze w powiecie drawskim. W jednym przypadku oszukali kobietę, która przekazała im sporą kwotę pieniędzy. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę. Usłyszał on zarzut, a następnie trafił do aresztu.

Do oszustwa doszło kilka dni temu na terenie Drawska Pomorskiego. Na telefon stacjonarny seniorki zadzwonił mężczyzna podając się za policjanta drawskiej komendy.

W trakcie krótkiej rozmowy poinformował kobietę, że jej syn był sprawcą śmiertelnego wypadku drogowego i w związku z tym potrzebne są pieniądze na kaucję, żeby wykupić zatrzymanego syna z aresztu.

Kobieta uwierzyła rozmówcy i ostatecznie przekazała ponad 200 tys. zł. w ręce oszustów.

Gdy tylko starsza pani zorientowała się, że została oszukana powiadomiła miejscowych policjantów, którzy natychmiast zaczęli namierzać sprawcę.

W trakcie pracy nad tą sprawą drawscy funkcjonariusze dotarli do Torunia. Zatrzymali tam 44–letniego mężczyznę, który miał związek z tą sprawą.

Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu przez śledczych, mieszkaniec Torunia usłyszał zarzut oszustwa na szkodę 68-letniej kobiety, za o grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Sąd zadecydował o tymczasowym  aresztowaniu podejrzanego. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem drawskiej prokuratury.

Jak wypełnić e-PIT?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.