Surowy wyrok za zjedzenie cukierka wartego 40 gr. Protestuje nawet Prokuratura Krajowa

2019-10-18 17:59 bs
Policja zdj. poglądowe
Autor: mj-s

Emeryt ze Szczecina został skazany przez sąd w Kołobrzegu za kradzież cukierka wartego 40 groszy. Mężczyzna został skazany na miesiąc ograniczenia wolności i 20 godzin prac społecznych. Prokuratura Krajowa twierdzi, że wyrok jest rażąco niesprawiedliwy.

Emeryt latem przebywał w Kołobrzegu. Podczas zakupów w jednym z marketów, 69-latek zjadł śliwkę w czekoladzie nie płacąc za nią. Jak twierdzi - zrobił to odruchowo. Cukierek wart był 40 groszy. Tłumaczeniom o odruchu nie dał wiary ochroniarz, który zawiadomił policję. 

Ta spisała na miejscu dane mężczyzny i po jakimś czasie wezwała go na przesłuchanie. 

On jednak nie stawił się na komisariacie twierdząc, że miał w tym czasie wizytę u lekarza. Emeryt choruje bowiem na nowotwór. 

W ostatnich dniach mężczyzna odebrał z sądu w Kołobrzegu pismo z wyrokiem nakazowym. Emeryt został skazany na miesiąc ograniczenia wolności i 20 godzin prac społecznych. 

Wyrok wzbudził ogromne kontrowersje. 

W obronę 69-latka wzięła nawet Prokuratura Krajowa. Poinformowała ona w komunikacie, że przed Sądem Rejonowym w Kołobrzegu "zapadł rażąco niesprawiedliwy wyrok". W związku z tym prokuratura zdecydowała o zaskarżeniu tego orzeczenia na korzyść obwinionego.