Jechał zygzakiem, świadkowie przerwali pijacki rajd ulicami Koszalina. Alkomat omal nie eksplodował!

i

Autor: KMP Koszalin Jechał "zygzakiem", świadkowie przerwali pijacki rajd ulicami Koszalina. Alkomat omal nie eksplodował!

To się mogło źle skończyć

Jechał "zygzakiem", świadkowie przerwali pijacki rajd ulicami Koszalina. Alkomat omal nie eksplodował!

Z trudem mógł utrzymać się na jednym pasie ruchu i jechał "zygzakiem", stwarzając ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Na szczęście dzięki reakcji świadków udało się udaremnić pijacki rajd ulicami Koszalina. Po zbadaniu trzeźwości 47-latka alkomat o mało nie eksplodował!

Do zdarzenia doszło na ul. Połczyńskiej. Z relacji świadków wynikało, że kierujący osobowym renault podczas jazdy nie panował nad pojazdem i wykonywał niebezpieczne manewry. Miał poważny problem, aby poruszać się jednym pasem ruchu. Jeden ze świadków postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę.

- Mężczyzna postanowił pojechać za kierującym - informuje nadkom. Monika Kosiec z koszalińskiej policji. - W pewnym momencie drugi kierowca poruszający się tą samą ulicą również zauważył wykonywanie niebezpiecznych manewrów przez kierującego pojazdem renault. Jeden ze świadków zdarzenia zajechał swoim samochodem drogę, a drugi zablokował tył pojazdu. Z ich relacji wynikało, że od 47-latka była wyczuwalna woń alkoholu. Ostatecznie jeden z mężczyzn wyjął kluczyki ze stacyjki pojazdu i w międzyczasie zadzwonił na telefon alarmowy informując o całej sytuacji oficera dyżurnego.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Podczas przeprowadzania przez mundurowych badania na trzeźwość, okazało się, że przypuszczenia świadków potwierdziły się całkowicie.

- 47-letni mężczyzna miał w organizmie 2,8 promila alkoholu - dodaje nadkom. Monika Kosiec. - Nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Nieodpowiedzialny kierowca usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają