Koronawirus. W Kołobrzegu uruchomiono alarmowy numer telefonu! [KOMUNIKAT SZPITALA]

2020-02-27 11:38
W związku z niebezpieczeństwem wybuchu epidemii, Regionalny Szpital w Kołobrzegu wydał specjalny komunikat
Autor: ESKA INFO W związku z niebezpieczeństwem wybuchu epidemii, Regionalny Szpital w Kołobrzegu wydał specjalny komunikat

Służby sanitarne monitorują stan zdrowia osób, które w ostatnim czasie wróciły z Włoch i innych państw, gdzie znajdują się ogniska koronawirusa. W polskich szpitalach na oddziałach zakaźnych przebywają pacjenci, których objawy przypominają zakażenie groźnym wirusem z Chin. Do koszalińskiego szpitala trafiły dwie takie osoby. Na szczęście u jednej z nich wykluczono już obecność wirusa. Nie oznacza to jednak, ze jesteśmy bezpieczni. Przypomina o tym szpital w Kołobrzegu.

W związku z niebezpieczeństwem wybuchu epidemii, Regionalny Szpital w Kołobrzegu wydał specjalny komunikat:

"Szanowni Pacjenci!

W związku z globalnym narastaniem występowania choroby COVID-19, związanej z zakażeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2, przekazujemy zalecenia postępowania zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z dn. 24.02.2020.

Osoba, która zauważy u siebie objawy infekcji dróg oddechowych i łączy je z pobytem w rejonach zwiększonego występowania zakażeń nowym koronawirusem (obecnie: Chiny,  Daleki Wschód, Włochy) lub miała kontakt z osobami powracającymi z tych rejonów, powinna w pierwszej kolejności skontaktować się z lokalną Inspekcją Sanitarną („Sanepid”), w powiecie Kołobrzeskim pod numerem telefonu alarmowego: 694 493 755. W uzasadnionych przypadkach pacjent zostanie skierowany do odpowiedniej placówki."

Koronawirus we Włoszech. Już kilkanaście ofiar śmiertelnych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE