Koszalin. Dostał szału w autobusie. Dusił kontrolerkę, zrobił kompletną demolkę [WIDEO]

2020-07-15 11:53 Bogdan Stech Piotr Domin
Koszalin. Dostał szału w autobusie. Dusił kontrolerkę, zrobił kompletną demolkę
Autor: MZK Koszalin Koszalin. Dostał szału w autobusie. Dusił kontrolerkę, zrobił kompletną demolkę

Do nietypowej sytuacji doszło w autobusie komunikacji miejskiej w Koszalinie. Jeden z pasażerów, podczas kontroli biletów tak się zdenerwował, że zaczął dusić kontrolerkę. Ale to był dopiero początek całego zdarzenia, które zakończyło się zniszczeniem autobusu oraz interwencją policji.

Do awantury doszło we wtorek, 14 lipca, około godziny 17.30 w autobusie linii nr 16. 

- Autobusem podróżowała para z dzieckiem. Mieli bilet, niestety nie był skasowany. W takich sytuacjach wystawiany jest mandat. Podczas rozmowy pan stawał się coraz bardziej agresywny, aż w końcu zaatakował kontrolerkę - opowiada Anna Wolny, kierownik działu organizacji przewozów MZK Koszalin.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Zachodniopomorskie: Sanepid zbadał lody z automatów – nie jest dobrze

- Zaczął krzyczeć i biegać po autobusie. Twierdził, że nikt nie ma prawa przetrzymywać ich w autobusie. Groził powybijaniem szyb w pojeździe. W pewnym momencie podbiegł od tyłu do kontrolerki i zaczął ją dusić. Gdy kobieta wyrwała się, napastnik chwycił za młotek do wybijania szyb w razie zagrożenia. Następnie wybił dwie szyby i chciał wyskoczyć z autobusu - mówi Anna Wolny.

Awanturnika próbował powstrzymać kierowca autobusu oraz kontrolerzy. W tym samym momencie nadjechała policja, która zatrzymała do wyjaśnienia krewkiego 40-latka. Kontrolerka na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń. 

Straty w autobusie koszaliński MZK wycenił na 10 tysięcy złotych. 

Napad na kontrolerkę biletów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.