Koszalin: Potraktowali ulicę jak tor wyścigowy. Teraz piraci drogowi odpoczną od jazdy

Kontrola drogowa
Autor: mat. policji

Na nic zdają się apele i groźby wysokich kar. Piraci drogowi wciąż dają o sobie znać. Wskutek działań policjantów z grupy "SPEED" koszalińskiej drogówki, kolejni niezdyscyplinowani kierowcy stracili prawa jazdy. Tylko w ciągu jednego weekendu było ich aż sześciu.

Na ul. Gdańskiej w Koszalinie mundurowi zatrzymali dwóch kierujących. Powodem kontroli była oczywiście nadmierna prędkość. Nieodpowiedzialni kierowcy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość niemal dwukrotnie. Kierowca mercedesa pędził z prędkością 103 km/h, natomiast kierowca forda - 100 km/h.

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy, zostali zatrzymani na ul. Koszalińskiej w Kretominie, łamiąc obowiązujące przepisy, kierowca audi rozpędził swój pojazd do 110 km/h, kierujący fordem jechał z prędkością 106 km/h, a kierujący mercedesem - 105 km/h.

Czytaj też: Koszalin: Zaginęła ich ukochana kotka Malina. Zamieścili nietypowe ogłoszenie

Ostatni kierujący pojazdem Tesla został zatrzymany na ul. Władysława IV w Koszalinie osiągając niedozwoloną prędkość 103 km/h.

Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o jazdę zgodną z przepisami i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Zobacz też: Koszalin. Obrzydliwi wandale zdewastowali kapliczkę! Figura ma wartość historyczną [ZDJĘCIA]

Marcinek S. pochowany na koszalińskim cmentarzu