Koszalin. Prowadził sprzedaż przez internet. Policja znalazła u niego masę podróbek

2020-08-06 18:18 Bogdan Stech
Koszalin. Prowadził sprzedaż przez internet. Policja znalazła u niego masę podróbek
Autor: materiały prasowe Koszalin. Prowadził sprzedaż przez internet. Policja znalazła u niego masę podróbek

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobione akcesoria elektroniczne znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na ponad 25 tysięcy złotych. Właścicielowi podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału PG skontrolowali punkt handlowy na terenie Koszalina który prowadził sprzedaż internetową elektronicznych akcesoriów telefonicznych. W ofercie znalazły się produkty oznaczone zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Akcesoria były sprzedawane jako oryginalne.

Łącznie policjanci zabezpieczyli na miejscu ponad 200 sztuk słuchawek, ładowarek i statywów renomowanych firm. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na kwotę ponad 25 tysięcy złotych. W toku czynności ustalono że sprzedawca wprowadził w ten sposób do obrotu podrobione akcesoria na kwotę nie mniejszą niż 60 tysięcy złotych. Towar został zabezpieczony przez policjantów, a 27-letni właściciel usłyszy zarzuty.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, jednak w przypadku gdy sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

Wieś broniła szajki pedofilów, teraz usłyszeli wyroki

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.