Koszalin: Samochód zmiażdżył człowieka. Horror na parkingu podziemnym

2021-09-03 9:36
Koszalin: Samochód zmiażdżył człowieka. Horror na parkingu podziemnym
Autor: Joenomias / CC0 / pixabay.com Koszalin: Samochód zmiażdżył człowieka. Horror na parkingu podziemnym

To miała być zwykła naprawa samochodu. Doszło jednak do niewyobrażalnej tragedii, w której życie stracił starszy mężczyzna. W garażu podziemnym w jednym z budynków przy ul. Zwycięstwa w Koszalinie samochód osobowy przygniótł 60-latka. Mężczyzna zginął na miejscu.

Do zdarzenia doszło w środę, w godzinach wieczornych. 60-letni mężczyzna naprawiał swój samochód na podziemnym parkingu w budynku przy ul. Zwycięstwa. Podniósł pojazd przy pomocy lewarka, by ułatwić sobie zadanie. Gdy mężczyzna znajdował się pod samochodem, podnośnik nie wytrzymał obciążenia. Ciężki samochód spadł na swojego właściciela i przygniótł go. 60-latek zginął na miejscu.

Czytaj też: Zachodniopomorskie: Dwa pociągi jechały naprzeciw siebie. Prokuratura postawiła zarzuty

Zwykle naprawę samochodu zlecamy w wyspecjalizowanych warsztatach, gdzie znajduje się profesjonalne wyposażenie umożliwiające bezpieczną pracę pod samochodem. Zdarza się jednak, że właściciele dokonują drobnych napraw samodzielnie. Lewarek, który zwykle znajduje się na wyposażeniu samochodu, umożliwia jego podniesienie, np. w celu wymiany koła. Jednak - tak jak w tym przypadku - może on okazać się niewystarczający. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa warto podłożyć pod "podlewarowany" samochód coś, co dodatkowo zabezpiecza go przed niespodziewanym upadkiem. Może to być np. odkręcone koło lub specjalna podpora samochodowa, czyli tzw. "kobyłka".

Sonda
Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej?
Śmiertelny wypadek samochodowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE