Koszalin: Specjalna akcja policji. Na TO zwrócą szczególną uwagę

2020-02-27 9:09 bs
Policja w regionie koszalińskim prowadzi akcję Prędkość
Autor: materiały prasowe Policja w regionie koszalińskim prowadzi akcję Prędkość

Dzisiaj, 27 lutego 2020 roku, policja prowadzi w całym kraju akcję Prędkość. Wzmożonych kontroli możemy się spodziewać także w Koszalinie i regionie koszalińskim. Głównym celem działań jest zmniejszenie ryzyka wypadków. Dlatego funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym.

W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - mówią policjanci.

- Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności - dodają funkcjonariusze.

Mistrz kierownicy na ulicach Poznania

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.