Myślisz, że rozpoznasz sfałszowany dokument? Przyjdź i się sprawdź

2019-10-22 8:21
Straż graniczna [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: MOSG Straż graniczna [zdjęcie ilustracyjne]

Ekspozycja specjalistycznego sprzętu i wyposażenia Straży Granicznej, możliwość rozmowy z funkcjonariuszami i poznania warunków przyjęcia do służby – to wszystko czeka odwiedzających Straż Graniczną w Darłowie i Kołobrzegu podczas organizowanych Dni Otwartych.

22 października w Darłowie, a 24 października w Kołobrzegu odbędą się Dni Otwarte Straży Granicznej. Zaprezentowany będzie m.in. sprzęt specjalistyczny oraz umundurowanie funkcjonariuszy, praca technika kryminalistyki i umiejętności psa służbowego do wyszukiwania substancji odurzających. 

Chętni będą mogli spróbować swoich sił na strzelnicy mobilnej, a także poznać sposoby wykrywania fałszerstw dokumentów. Do dyspozycji zwiedzających będzie również wystawa przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej i Placówkę Straży Granicznej w Szczecinie pt. „Na granicy czuwa Straż. Straż Graniczna 1928-1939".

Grupa Zamiejscowa Straży Granicznej w Darłowie zaprasza 22 października w godz. 9-13 do swojej siedziby przy ul. Tynieckiego 33 w Darłowie.

Placówka Straży Granicznej w Kołobrzegu zaprasza 24 października w godz. 10-14 do swojej siedziby przy ul. Sikorskiego 7 w Kołobrzegu.

Cudzoziemcy planowali dotrzeć na zachód Europy, mówi Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE