Nie żyje ks. Bogdan Podbielski ze Słowina

i

Autor: Domin Nie żyje ks. Bogdan Podbielski ze Słowina

Ogromna strata

Nie żyje ks. Bogdan Podbielski. To on udzielił ostatniego namaszczenia ofiarom strasznego wypadku w Słowinie

Nie żyje ks. Bogdan Podbielski, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Słowinie (woj. zachodniopomorskie). W 2018 roku duchowny udzielił sakramentu ostatniego namaszczenia ofiarom strasznego wypadku, w którym zginęła dwójka uczniów Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

Ks. Bogdan Podbielski przyjął święcenia w 1986 roku. Od 2017 roku był proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Słowinie. Zmarł w wieku 67 lat. O śmierci księdza poinformowały władze gminy Darłowo.

"Dobry człowiek, pomocny,zaangażowany w życie lokalnej społeczności i organizację m.in Biegu Marchewkowego im. Andrzej Żukowskiego, kapelan OSP Słowino, Katecheta w Społecznej Szkole Podstawowej w Słowinie" - czytamy w komunikacie gminy.

Ksiądz ze Słowina był świadkiem strasznego wypadku, do którego doszło w kwietniu 2018 roku. Bus, którym jechali głównie uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie, czołowo zderzył się z ciężarówką. Siedemnaście osób zostało rannych, dwoje uczniów, 20-letni Paweł i 19-letnia Sandra, zmarli wskutek odniesionych obrażeń. Duchowny udzielił im sakramentu ostatniego namaszczenia.

- Jak tylko zobaczyłem, co się stało, pobiegłem po oleje na plebanię. Zdążyłem umierającym udzielić ostatniego namaszczenia - mówił wtedy ks. Podbielski w rozmowie z "Super Expressem".

Pogrzeb ks. Bogdana Podbielskiego odbędzie się w sobotę, 10 grudnia o godzinie 12:00 w kościele w Słowinie.

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?
Rzucam hasło: ks. Maciej Czaczyk
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany