Protest Kobiet w Koszalinie. Niespodziewane słowa biskupa Dajczaka. Mówi o wrogach

2020-10-28 12:26 Bogdan Stech
Protest Kobiet w Koszalinie. Niespodziewane słowa biskupa Dajczaka. Mówi o wrogach
Autor: DOMIN / materiały prasowe Protest Kobiet w Koszalinie. Niespodziewane słowa biskupa Dajczaka. Mówi o wrogach

Do kilku dni w całej Polsce, także w Koszalinie i regionie, trwają protesty związane z zaostrzeniem prawa aborcyjnego w Polsce. Na ulice miast wyszły setki tysięcy ludzi. Biskup Edward Dajczak, biskup Koszalińsko-Kołobrzeski, zabrał głos w tej sprawie. Zaapelował m.in. o modlitwę "o mądrość i chęć poszukiwania prawdy dla wszystkich zabierających głos w trwającym sporze" oraz doadał, że "chrześcijanin nigdy nie uważa za wroga drugiego człowieka".

Bp Edward Dajczak, biskup Koszalińsko-Kołobrzeski na wstępie oświadczenia stwierdził: "Jestem poruszony tym co się dzieje w Polsce, na ulicach miast, między nami Polakami w minionych dniach w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, dlatego chciałbym wszystkich wiernych Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej poprosić o szczególną wspólnotową oraz indywidualną modlitwę. Szczególnie proszę o modlitwę w dniu 28.10.2020 r. Jest to święto św. Judy Tadeusza, który patronuje wszystkim szczególnie trudnym sprawom. Tego dnia w miejscu, w którym będziemy, odmówmy koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz o godz. 21:37 różaniec. Duszpasterzy proszę o to, aby świątynie były w tych godzinach otwarte".

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Strajk Kobiet w Koszalinie. Prezydent Jedliński zdecydowanie o protestach! [ZDJĘCIA, WIDEO, SONDA]

"Niech naszej modlitwie towarzyszą te szczególne intencje: o pojednanie w narodzie, za polityków wszystkich opcji politycznych, za rodziny spodziewające się dzieci, o poszanowanie wszelkiego życia, za rodziców, których dzieci umarły, za rodziców, którzy utracili swoje dzieci w dramatycznych okolicznościach, za rodziców, którzy wychowują dzieci niepełnosprawne, o mądrość i chęć poszukiwania prawdy dla wszystkich zabierających głos w trwającym sporze" - dodał biskup.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Strajk Kobiet w Koszalinie. Dwa protesty w środę! [TRASA PRZEMARSZU, GODZINY, MIEJSCE SPOTKANIA]

Biskup Dajczak przypomniał również, że "chrześcijanin nigdy nie uważa za wroga drugiego człowieka, gdyż jego wrogowie to potęgi świata duchów, oczywiście zbuntowane przeciw Bogu i stąd wrogie człowiekowi".

Protest kobiet w Koszalinie