Skradziony wóz strażacki się odnalazł, ale zginęło mnóstwo sprzętu. Straty są ogromne!

i

Autor: KW PSP Szczecin Skradziony wóz strażacki się odnalazł, ale zginęło mnóstwo sprzętu. Straty są ogromne!

Lista jest długa

Skradziony wóz strażacki się odnalazł, ale zginęło mnóstwo sprzętu. Straty OSP w Bukowie Morskim są ogromne!

Ten incydent zbulwersował nie tylko mieszkańców Pomorza Zachodniego. O zuchwałej kradzieży wozu strażackiego z OSP w Bukowie Morskim zrobiło się głośno w całej Polsce. Mimo, iż udało się odzyskać skradziony pojazd, strażacy stracili mnóstwo sprzętu potrzebnego do ratowania ludzi i ich dobytku. Opublikowano listę skradzionych przedmiotów. Aż trudno uwierzyć, że ktoś połasił się na takie rzeczy.

Do zdarzenia doszło w piątek,3 lutego. Około godz. 17:00 jeden ze strażaków zauważył, że w remizie w Bukowie Morskim doszło do kradzieży. Okazało się, że z remizy zniknął samochód strażacki marki Fiat Ducato.

- Kierowca przyszedł do remizy i zobaczył, że doszło do włamania - relacjonował "Super Expressowi" Piotr Słupski, komendant gminny OSP w Darłowie. - Sprawę zgłoszono natychmiast na policję.

Krótko po zgłoszeniu, policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie udało się odnaleźć skradziony pojazd. Anonimowa osoba wskazała miejsce, gdzie znajduje się samochód. Okazało się, że Fiat Ducato był porzucony w lesie. Niestety z pojazdu zniknął znajdujący się w nim sprzęt strażacki. Komenda Wojewódzka PSP opublikowała listę skradzionych przedmiotów, jednocześnie prosząc o zwrócenie uwagi czy ktoś oferuje do sprzedaży sprzęt strażacki w atrakcyjnej cenie. Może się bowiem okazać, że są to przedmioty skradzione strażakom ochotnikom z Bukowa Morskiego.

Wśród skradzionych przedmiotów znajdują się m.in. motopompa, agregaty, narzędzia, kanistry z paliwem, węże, gaśnice, a nawet ubrania strażackie. Straty są ogromne i uniemożliwiają strażakom ochotnikom podejmowanie działań ratunkowych. Odtworzenie straconego wyposażenia zajmie im wiele miesięcy i pociągnie za sobą ogromne koszty, których OSP w Bukowie Morskim nie będzie w stanie udźwignąć.

Sonda
Byłaś kiedyś świadkiem kradzieży?
Skradziony wóz strażacki się odnalazł, ale zginęło mnóstwo sprzętu. Straty są ogromne!

i

Autor: KW PSP Szczecin Skradziony wóz strażacki się odnalazł, ale zginęło mnóstwo sprzętu. Straty są ogromne!
Strażacy uratowali malutką sarenkę z siatki

Strażnicy Miejscy ścigają "babcię z pietruszką"?

Posłuchaj, jak NAPRAWDĘ wygląda ich praca!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany