Zachodniopomorskie: Operator kombajnu cudem uszedł z życiem

2021-07-27 16:16
Zachodniopomorskie: Dachowanie kombajnu
Autor: OSP Dygowo/ reprodukcja Domin

Rolnik, który kombajnem pracował na polu w Gąskowie, miał wyjątkowego pecha. Gigantyczna maszyna stanęła do góry kołami. Stało się tak prawdopodobnie przez prosty błąd. Wielkiej wagi pojazd jeździł w poprzek na wzniesieniu, był już dociążony przez ładunek i najwidoczniej niewiele trzeba było do wywrotki. Widok zaskoczył wezwanych na pomoc strażaków z OSP Dygowo.

- Wezwanie dostaliśmy do pożaru kombajnu, ale na miejscu okazało się, że pożaru nie ma , za to jest inny problem. Pojazd leży do góry kołami. Pierwszy raz widziałem, by kombajn dachował – mówił Super Expressowi Marcin Tekiel, prezes OSP Dygowo. Całe szczęście nic nie stało się operatorowi kombajnu.

Postawienie maszyny na koła to było już zadanie właściciela. Jednak zanim mógł zacząć bezpiecznie działać, dygowscy ochotnicy ze strażakami z PSP wypompowali z kombajnu paliwo, by nie dopuścić do samozapłonu. - W zbiornikach było ponad 200 litrów oleju napędowego – przekazał Marcin Tekiel.

Express Biedrzyckiej - Jan Maria Jackowski: Zagłosuję przeciw ustawie medialnej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE