Ze szpadlem po papierosy. Zuchwała kradzież w sklepie w Silnowie [WIDEO]

2022-05-16 14:28
Ze szpadlem po papierosy. Zuchwała kradzież w sklepie w Silnowie
Autor: kadr z monitoringu / reprodukcja Domin Ze szpadlem po papierosy. Zuchwała kradzież w sklepie w Silnowie

Rozbił drzwi szpadlem, a następnie wszedł do sklepu, z którego ukradł papierosy i gotówkę. Całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu. Trwają poszukiwania sprawcy zuchwałej kradzieży, do której doszło w sklepie spożywczym w Silnowie pod Bornem Sulinowem (woj. zachodniopomorskie). Rozpoznajecie tego mężczyznę?

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (13-14 maja). Krótko po godzinie 2:00, przed sklep sieci ABC podjechał samochód, z którego wysiadł mężczyzna "uzbrojony" w szpadel. Po kilku uderzeniach udało mu się wybić szybę w drzwiach i wejść do środka. Mężczyzna ukradł łącznie 4 tysiące sztuk papierosów (20 dużych opakowań) i gotówkę w kwocie 1000 złotych. Wszystko trwało zaledwie kilka minut. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu.

- Mam nadzieję, że złodzieje zostaną szybko ujęci - mówi w rozmowie z "Super Expressem" właściciel sklepu. - Poniosłem stratę i tego już nikt mi nie zwróci, ale mam nadzieję, że już nikogo nie okradną.

Straty oszacowano łącznie na około 5 tysięcy złotych.

Ze szpadlem po papierosy

- Trwają działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców - informuje asp. Anna Matys z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. - Osoby, które mogą pomóc w ich ustaleniu, proszone są o kontakt z komendą w Szczecinku.

Uwagę zwraca fakt, że mężczyzna dobrze znał sklep i wiedział, gdzie poszukiwać łupu. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że mógł być to ktoś z miejscowych, kto niejednokrotnie był w tym miejscu.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE