17-letni obcokrajowiec z Krakowa podejrzany o makabryczną zbrodnię! Ukrywał się ponad 3 miesiące

i

Autor: shutterstock, policja 17-latek z Krakowa to według policji drugi z napastników, którzy skatowali 21-latka i dźgnęli go nożem

To on skatował mężczyznę?

17-letni obcokrajowiec z Krakowa podejrzany o makabryczną zbrodnię! Ukrywał się ponad 3 miesiące

2023-02-16 17:53

17-latek z Krakowa to według policji drugi z napastników, którzy pod koniec października ub.r. skatowali 21-latka. Mężczyzna trafił w ciężkim stanie do szpitala, po tym jak został pobity kijem i dźgnięty nożem. Jeszcze tego samego dnia w ręce mundurowych wpadł podejrzany o zbrodnię 35-latek, a w lutym dołączył do niego 17-letni obcokrajowiec z Krakowa.

17-latek z Krakowa podejrzany o napad na 21-latka. Miał go dźgnąć nożem

17-letni obcokrajowiec z Krakowa ma być drugim sprawcą brutalnego napadu na 21-latka. 29 października ub.r. mężczyzna został pobity kijem i dźgnięty nożem, po czym trafił w ciężkim stanie do szpitala. Tego samego dnia policjanci zatrzymali 35-latka z gminy Skawina, w którego mieszkaniu ujawniono ponadto 32 gramy marihuany i 125 gramów mefedronu. Podejrzany usłyszał zarzuty udziału w pobiciu i posiadania środków odurzających - został aresztowany, a w zamknięciu przebywa do tej pory. Na początku lutego mundurowi namierzyli 17-latka, których ich zdaniem ma być drugim ze sprawców zbrodni - to on jest odpowiedzialny za dźgnięcie poszkodowanego nożem. - W chwili popełnienia czynu ukończył 17 lat, zatem zgodnie z kodeksem karnym będzie odpowiadał jak dorosły. Został on zatrzymany i trafił do policyjnej celi. 10 lutego br. w prokuraturze usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u pokrzywdzonego. Podobnie jak jego wspólnik, decyzją sądu, trafił do aresztu (wstępnie na 3 miesiące) - informuje Policja Małopolska.

Sonda
Czy młodzież zachowuje się gorzej niż kiedyś?
Wkładali policyjne mundury i ruszali w miasto. Tak dokonywali napadów