Poszukiwany 49-latek zabarykadował się w kamienicy. Chciał wyskoczyć z trzeciego piętra

i

Autor: Małopolska Policja 49-latek tak mocno chciał uniknąć zatrzymania przez policję, że próbował wyskoczyć z balkonu znajdującego się na trzecim piętrze kamienicy.

Dopadła go sprawiedliwość

Poszukiwany 49-latek zabarykadował się w kamienicy. Chciał wyskoczyć z trzeciego piętra

2023-02-16 14:41

W Krakowie policja zatrzymała 49-letniego mężczyznę, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania przez austriacki wymiar sprawiedliwości. Przestępca nerwowym zachowaniem zwrócił na siebie uwagę mundurowych. Gdy funkcjonariusze chcieli go zatrzymać, 49-latek zabarykadował się w kamienicy. Próbował nawet wyskoczyć z trzeciego piętra, żeby tylko uniknąć zaległej odsiadki.

Kraków. Wpadł 49-latek poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Czeka go zaległa odsiadka

Nerwowe zachowanie mężczyzny zwróciło uwagę krakowskich policjantów, którzy postanowili sprawdzić, dlaczego 49-latek przyspieszył na ich widok. Podejrzany był kilkukrotnie wzywany przez mundurowych do zatrzymania się, jednak nie reagował na ich sugestie i zaczął uciekać. W końcu zabarykadował się na trzecim piętrze kamienicy, znajdującej się w rejonie Krowodrzy. Stał na balkonie, odmawiając mundurowym otwarcia drzwi. W końcu funkcjonariusze użyli siły, a wówczas... 49-latek złapał za poręcz i próbował wyskoczyć z trzeciego piętra. Przed upadkiem z dużej wysokości uratowali go policjanci. W ostatniej chwili mężczyzna został przez nich złapany za ubrania. Zatrzymany zbieg odmawiał podania swoich personaliów oraz wulgarnie obrażał policjantów. Wkrótce okazało się, dlaczego tak bardzo chciał uniknąć spotkania ze stróżami prawa.

49-latek był poszukiwany przez austriacki wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna miał do odbycia karę 4 lat więzienia za przestępstwa polegające na nielegalnym obrocie i produkcji środków odurzających. Niewielką ilość narkotyków znaleziono też w jego plecaku podczas zatrzymania. Sądu przychylił się do wniosku Prokuratury Okręgowej w Krakowie i zdecydował o zastosowaniu wobec 49-latka aresztu tymczasowego na okres czterdziestu dni. Za „kratkami” mężczyzna poczeka, aż strona austriacka dopełni procedur ekstradycyjnych. Dodatkowy rok więzienia grozi mu w związku z jego zachowaniem podczas zatrzymania.

Sonda
Czy w Krakowie czujesz się bezpiecznie?
Ogromny byk urwał się z łańcucha i spacerował przed kościołem. Uciekł z transportu do rzeźni