21-latek driftował po boisku piłkarskim w Ostrowsku. Zabrali mu jego bmw

2021-12-06 9:13
21-latek driftował po boisku piłkarskim w Ostrowsku. Zabrali mu jego bmw
Autor: Małopolska Policja 21-latek driftował po boisku w Ostrowsku i spowodował straty sięgające kwoty 12 tys. zł. Na poczet kat policjanci zabezpieczyli jego bmw.

Policja ustaliła sprawcę zniszczenia boiska piłkarskiego w Ostrowsku (powiat nowotarski). Okazał się nim 21-letni mężczyzna, który na murawie urządził sobie trening driftu. Straty wynikające z jego nieodpowiedzialnego zachowania sięgają kwoty 12 tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar, śledczy zabezpieczyli należące do młodego kierowcy bmw.

Driftował po boisku w Ostrowsku. Policja zabezpieczyła jego bmw na poczet kar

Pod koniec października zostało zdewastowane boisko piłkarskie w Ostrowsku (powiat nowotarski). Wandal wjechał na murawę samochodem i urządził sobie trening driftu, czyli jazdy polegającej na wykonywaniu kontrolowanych ślizgów. Straty spowodowane nieodpowiedzialnym zachowaniem kierowcy sięgają kwoty 12 tysięcy złotych. Na początku listopada sprawa została zgłoszona na policję. Mundurowi pod koniec miesiąca ustalili, że sprawcą zniszczenia boiska jest 21-letni mieszkaniec Nowego Targu. Młody mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat. Na tym jednak nie koniec problemów 21-latka.

PRZECZYTAJ: Bukowina Tatrzańska. Pożar znanego pensjonatu! Z ogniem walczyło aż 25 zastępów [ZDJĘCIA]

Poszkodowani próbowali uzyskać od kierowcy rekompensatę za zniszczenie boiska, co pozwoliłoby na naprawienie powstałych szkód, jednak sprawca nie poczuwał się do odpowiedzialności i nie chciał zapłacić za swoje zachowanie. Sposób na krnąbrnego 21-latka znaleźli śledczy. Na poczet przyszłych kar zabezpieczyli bmw należące do nieodpowiedzialnego kierowcy. Jeśli więc mężczyzna z własnej woli nie zapłaci za spowodowane szkody, to straci swój samochód.

ZOBACZ: Śmiertelny wypadek w Pieninach! Turysta spadł z Sokolicy. Jego pies został sam na szczycie

Sonda
Czy kary za zniszczenie mienia są odpowiednio wysokie?
Andrzej Lis oddał setny litr krwi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE