Amunicja znaleziona na lotnisku w bagażu 29-latka. Tak tłumaczył się cudzoziemiec

i

Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej Kontrola na lotnisku w Balicach wykazała, że w bagażu podręcznym cudzoziemca znajdowało się 45 szt. amunicji G.F.L. 8 mm.

Problemy Włocha na lotnisku w Balicach

Amunicja znaleziona na lotnisku w bagażu 29-latka. Tak tłumaczył się cudzoziemiec

2022-09-01 14:01

29-letni obywatel Włoch, który z lotniska w Balicach chciał wylecieć do Bari, został zatrzymany w związku z wykryciem w jego bagażu ostrej amunicji. Dodatkowo w miejscu zamieszkania cudzoziemca śledczy zabezpieczyli broń oraz kolejny zapas naboi. Włoch nie posiadał dokumentów uprawniających go do posiadania na terenie RP zarówno broni, jak i amunicji. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Włoch zatrzymany na lotnisku w Balicach. W bagażu miał amunicję

Przeprowadzona na lotnisku w Balicach kontrola przysporzyła gigantycznych kłopotów 29-letniemu obywatelowi Włoch. Pracownicy Służby Ochrony Lotniska znaleźli bowiem w jego bagażu podręcznym ostrą amunicję G.F.L. 8 mm, a jej właściciel nie dysponował odpowiednim zezwoleniem na posiadanie tego typu przedmiotów. Mężczyzna oświadczył, że zawodowo zajmuje się szkoleniem psów i amunicję wykorzystuje podczas pracy. Dodał, że przed podróżą zapomniał wyjąć ją z plecaka i nie był świadomy jej posiadania. O sprawie została poinformowana straż graniczna i prokuratura. Śledczy nakazał przeszukanie miejsca zamieszkania Włocha, gdzie dodatkowo ujawniono broń palną i kolejny zapas amunicji. Cudzoziemiec został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Znalazł zwłoki podczas spaceru nad brzegiem Wisły. Policja ustaliła, kim był zmarły

Za zabawę w berka z ochroniarzem grozi mu 15 lat więzienia

Jaka kara grozi za posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia?

Krakowska prokuratura przedstawiła 29-letniemu cudzoziemcowi zarzut z art. 263 par. 2 kodeksu karnego, dotyczący nielegalnego posiadania broni i amunicji. Brak stosownego zezwolenia może być dla Włocha brzemienny w skutkach. Za popełnienie tego przestępstwa w Polsce grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat

Amunicja znaleziona na lotnisku w bagażu 29-latka. Tak tłumaczył się cudzoziemiec

i

Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej Mężczyzna tłumaczył, że amunicji używa w celach zawodowych i zapomniał wyciągnąć ją z plecaka.
Sonda
Czy w Polsce powinien być bardziej swobodny dostęp do broni?
Nasi Partnerzy polecają