matura próbna 2023 język polski

i

Autor: Kasia Zaremba/Super Express matura próbna 2023 język polski

Zadania z arkusza matury próbnej

"Antygona" na maturze próbnej 2023 z polskiego i odwołanie do antycznego filozofa. "To wszystko za 1 pkt"

2022-09-28 11:15

Matura próbna 2023, polski. Matura próbna z języka polskiego wystartowała dziś (w środę 28.09.2022) o godzinie 9.00. Uczniowie, którzy przystąpili do próbnego egzaminu mierzyli się z zadaniami w nowej formule. Jednym z zadań było pytanie o przeżycie katharsis. Należało odwołać się do "Antygony" Sofoklesa oraz "Poetyki" Arystotelesa.

Matura próbna 2023, polski: "Antygona"

W środę, 28.09.2022 uczniowie, którzy przystąpili do próbnej matury 2023 z języka polskiego mierzyli się z zadaniami w nowej formule. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9.00, natomiast arkusze egzaminacyjne pojawiły się na stronie CKE z kilkuminutowym opóźnieniem, awaria trwała jednak bardzo krótko.

W części drugiej matury próbnej z polskiego maturzyści mierzyli się z tekstem Arystotelesa "Poetyka". Na jego podstawie mieli za zadanie m.in. wytłumaczyć pojęcie katharsis, natomiast to kolejne zadanie poruszyło internautów. Jego treść to:

Czy fabuła "Antygony" umożliwia odbiorcy przeżycie katharsis? Odpowiedź uzasadnij, odwołując się do podanego fragmentu "Poetyki" Arystotelesa oraz do tragedii Sofoklesa. W uzasadnieniu przywołaj sytuację z "Antygony".

Za to zadanie można otrzymać maksymalnie jeden punkt:

- Zadanie, w którym trzeba się odwołać do Arystotelesa, Antygony i Sofoklesa, i to wszystko za 1 pkt XDDD - czytamy na Twitterze.

Matura próbna 2023: polski

Matura próbna 2023 z polskiego rozpoczęła się w środę (28.09.2022) punktualnie o godzinie 9.00. Maturzyści maturę próbną zaczęli od zmierzenia się z zadaniami z języka polskiego. Egzamin próbny odbywa się już w nowej formule. Treść zadań, które przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) została opublikowana przez CKE, natomiast odpowiedzi będą dostępne w czwartek, 29 września, zostaną opublikowanie na stronie CKE cke.gov.pl Próbny egzamin odbywa się w nowej formule.

Balice: druh Andrzej z OSP Balice został śmiertelnie potrącony przez samochód podczas służby.

Nie pamiętasz "Antygony"? W 10 minut odświeżysz pamięć!

Włącz podcast i posłuchaj streszczenia!

Listen to "Antygona - Sofokles - opracowanie i streszczenie lektury" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają