Arktyczny mróz w Małopolsce. Temperatura spadła poniżej minus 20 st. Celsjusza

i

Autor: Katrina_S/cc0/pixabay Najzimniejszym miejscem w Małopolsce był Poronin, gdzie temperatura spadła do niemal minus 20,5 st. Celsjusza.

Gdzie było najzimniej?

Arktyczny mróz w Małopolsce. Temperatura spadła poniżej minus 20 st. Celsjusza

2022-12-14 9:41

Zgodnie z prognozami synoptyków, noc z wtorku na środę (13/14 grudnia) była w Małopolsce wyjątkowo mroźna. Temperatura spadła nawet poniżej minus 20 st. Celsjusza. Jak podaje Radio Kraków, najzimniej było w Poroninie, gdzie termometry wskazały niemal minus 20,5 st. Celsjusza. Nawet na Kasprowym Wierchu panowała wyższa temperatura! Na szczęście w kolejnych dniach możemy spodziewać się ocieplenia.

Mroźna noc w Małopolsce. Temperatura spadła poniżej minus 20 st. Celsjusza

Najpierw intensywne opady śniegu, a później arktyczny mróz. W tym przypadku prognozy synoptyków całkowicie się potwierdziły. Ciepłolubnym mieszkańcom naszego województwa szczególnie we znaki dała się noc z wtorku na środę (13/14 grudnia). W jej trakcie temperatura spadła nawet poniżej minus 20 st. Celsjusza. Jak podaje Radio Kraków, najzimniej było w Poroninie, gdzie odnotowano niemal minus 20,5 st. Celsjusza. To nawet chłodniej niż na Kasprowym Wierchu. Na tatrzańskim szczycie termometry wskazały "zaledwie"  minus 15 st. Celsjusza. Podobne warunki termiczne odnotowano w Zakopanem, a nieco chłodniej było w Mszanie Dolnej i Makowie Podhalańskim. Cieplej było natomiast w największych miastach Małopolski. W Krakowie termometry wskazały minus 12 st. Celsjusza, a w Tarnowie słupek rtęci zatrzymał się przed dziesiątą kreską poniżej zera.

Odpoczniemy od arktycznych mrozów. Będzie cieplej

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków IMGW, w najbliższych dniach nieco odpoczniemy od arktycznych mrozów. Będzie cieplej, choć oczywiście nie można się spodziewać głębokiej odwilży. W trakcie dnia temperatura nieśmiało przebije zero stopni Celsjusza, po zmroku termometry znowu wskażą wartości ujemne. Nawet w nocy mróz ma być jednak tylko "jednocyfrowy", czyli temperatury nie spadną poniżej minus 10 st. Celsjusza. Niestety ocieplenie potrwa krótko. W weekend musimy przygotować się na kolejną dawkę mrozu.

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Kraków. Sprawcy brutalnego rozboju w rękach policji. Rozpoznał ich czytelnik mediów

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki