AWANTURA w samolocie! AGRESYWNY Polak wyprowadzony w kajdankach

AWANTURA w samolocie! AGRESYWNY Polak wyprowadzony w kajdankach
Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej Mężczyzna zachowywał się agresywnie i nie stosował się do poleceń.

Interwencją straży granicznej zakończyła się awantura, jaką wszczął w samolocie z Norwegii 40-letni obywatel Polski. Według relacji świadków zachowywał się on agresywnie, wulgarnie i nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy. Sprawca zamieszania został wyprowadzony z pokładu w kajdankach i za swoje zachowanie ukarany mandatem karnym.

W miniony weekend na pokładzie samolotu z Norwegii, który wylądował na lotnisku w Balicach interweniowali strażnicy graniczni. Zostali oni wezwani w związku z zachowaniem 40-letniego obywatela Polski. Mężczyzna zachowywał się agresywnie i wulgarnie, nie chciał również wypełnić Karty Lokalizacji Pasażera i sprzeciwiał się opuszczeniu pokładu samolotu. Nie wykonywał również poleceń funkcjonariuszy oraz odmówił opuszczenia zajmowanego przez siebie miejsca. Wobec krnąbrnego pasażera użyto środków przymusu bezpośredniego. Został on wyprowadzony z samolotu w kajdankach. 

Za swoje zachował 40-latek został ukarany mandatem karnym. Straż graniczna przypomina, że obowiązek wprowadzenia na pokładach samolotów Kart Lokalizacji Pasażera wynika z rozporządzenia rady ministrów. Dane zawarte w tym formularzu umożliwiają szybkie dotarcie do wszystkich pasażerów samolotu, jeśli doszło do narażenia podróżnych na chorobę zakaźną.

Wyrzucił na śmietnik olbrzymiego pająka w Dąbrowie Górniczej