Kurator Barbara Nowak

i

Autor: ART SERVICE Kurator Barbara Nowak

Szokujący wpis kurator

Barbara Nowak przeciwna równemu traktowaniu dzieci. "To lewacka utopia"

2022-09-21 12:07

Barbara Nowak nie po raz pierwszy wywołała burzę w mediach społecznościowych. Tym razem małopolska kurator oświaty wzięła na cel edukację włączającą, umożliwiającą dzieciom z niepełnosprawnościami naukę na równych prawach z rówieśnikami. - Równe traktowanie wszystkich to lewacka utopia. W szkole jej emanacją jest edukacja włączająca - napisała na Twitterze Barbara Nowak.

Szokujący wpis Barbary Nowak. "Równe traktowanie wszystkich to lewacka utopia"

Kontrowersyjne wpisy Barbary Nowak w mediach społecznościowych to już tradycja. Tym razem małopolska kurator oświaty wzięła na cel edukację włączającą, dzięki której dzieci z niepełnosprawnościami mogą uczyć się razem ze swoimi rówieśnikami. Szefowej kuratorium takie rozwiązanie się nie podoba, ponieważ - jej zdaniem - tylko część dzieci ze specjalnymi potrzebami radzi sobie w szkole masowej. Co więcej, Nowak oceniła, że "równe traktowanie wszystkich to lewacka utopia". Nie wspominała przy tym, że zasada równego traktowania obywateli wynika z art. 32 konstytucji, który stanowi: "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny".

O forsowanie inkluzji w edukacji Barbara Nowak oskarżyła Europejską Agencję ds. Specjalnych Potrzeb i Edukacji Włączającej. Jest to niezależna organizacja zrzeszająca ministerstwa edukacji krajów europejskich, w tym również resort edukacji w Polsce. Małopolska kurator oświaty nie wyjaśniła jednak, na czym polega negatywna rola wspomnianej przez nią organizacji. Nowak ograniczyła się jedynie do oceny, że "forsowanie inkluzji szkodzi wszystkim dzieciom".

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Do szkół wróci nauka zdalna?! Zbliża się sezon zakażeń koronawirusem. Minister Czarnek zabrał głos

ZAPADNIĘTY CMENTARZ W TRZEBINI

- Równe traktowanie wszystkich to lewacka utopia. W szkole jej emanacją jest ed. włączająca. Tylko część dzieci ze specjalnymi potrzebami radzi sobie w szkole masowej. Forsowanie inkluzji przez Eu. Agencję ds. Specjalnych Potrzeb i Edukacji Włączającej, szkodzi wszystkim dzieciom! - napisała na Twitterze Barbara Nowak.

Problemy Barbary Nowak. Przegrała z ZNP, czeka ją proces

Kontrowersyjne działania, wypowiedzi oraz wpisy w mediach społecznościowych przysparzają Barbarze Nowak problemów natury prawnej. Niedawno Związek Nauczycielstwa Polskiego poinformował o wygranym procesie z małopolską kurator oświatyNowak będzie musiała przeprosić za sugerowanie, że strajk nauczycieli w 2019 roku był "elementem planu destabilizacji państwa polskiego". 

Złożenie pozwu przeciwko małopolskiej kurator oświaty zapowiedziała była dyrektorka szkoły podstawowej nr 126 w Krakowie. Zwolniona z pracy nauczycielka uważa, że Barbara Nowak niesprawiedliwie wystawiła jej negatywną ocenę.

Sonda
Czy kurator Barbara Nowak powinna stracić stanowisko?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE