Brutalny atak na ratowników medycznych. Pijany pacjent wpadł w dziki szał

i

Autor: Andrzej Rembowski/cc0/pixabay Po ataku pacjenta, jeden z ratowników z urazem nosa trafił na oddział ratunkowy / zdjęcie ilustracyjne.

Kopał i bił pięściami w twarz

Brutalny atak na ratowników medycznych. Pijany pacjent wpadł w dziki szał

2023-02-24 12:49

W Płaszowie ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy rannemu mężczyźnie, zostali przez niego zaatakowani. Pacjent był wyjątkowo agresywny. Jak podaje RMF FM, jeden z poszkodowanych członków załogi ambulansu trafił na oddział ratunkowy, ponieważ napastnik uderzył go w twarz, a dodatkowo kopał i rozpylił gaz pieprzowy. Sprawca był pijany. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Kraków. Bandycka napaść na ratowników medycznych. Bił pięściami, kopał i rozpylił gaz pieprzowy

Przyjechali mu pomóc, a on odpłacił się kopniakami i ciosami w twarz! Jak podaje RMF FM, w środę, 22 lutego w Płaszowie pijany pacjent zaatakował ratowników medycznych. Napaść była wyjątkowo brutalna, a sprawca działał z niezwykłą agresją. Jeden z członków załogi ambulansu otrzymał tak silny cios pięścią w twarz, że z urazem nosa trafił na szpitalny oddział ratunkowy. Dodatkowo napastnik kopał ratowników i rozpylił w ich kierunku gaz pieprzowy. Wpływ na jego zachowanie miało nadużycie alkoholu. Na miejscu musiała interweniować policja.

Niestety, chciałbym napisać że to żart. Ale to okrutna prawda. Byłem na miejscu zdarzenia i razem z ratownikami obezwładniliśmy agresora który chwilę wcześniej zaatakował innych ratowników a potem położył się na torowisku. Żeby zrozumieć jak zachowywał się ten człowiek dodam, że gdy policja prowadziła go w kajdankach do radiowozu to musiałem wstrzymać ruch na sąsiednim pasie. Wyrok powinien być wysoki bez dwóch zdań - czytamy na profilu FB pn. "Okiem Inspektora".

Ratownik medyczny podczas udzielania świadczeń zdrowotnych korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszowi publicznemu. Sprawcy napaści grozi kara do 3 lat więzienia.

grob Piotra B. Mężczyzny ktory został zastrzelony w barze w Krakowie. Byl przypadkową ofiarą zwyrodnialca
Sonda
Czy za napaść na ratownika medycznego powinny być surowe kary?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany